Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 hónap körüli tápszeres...

1 hónap körüli tápszeres babának mennyit kell/kellene enni egy nap és hányszor?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
amennyit kér, és annyiszor amennyiszer éhes. ez minden gyereknél más, ki kell tapasztalni.
2014. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden tapszernek a dobozan ra van irva h hany honaposnak hany ml adhato es naponta hanyszor. Ezt persze nem mindenki tartja be de azert nagytobbsegben jo ha az ember betartja.

Nezd mega. Dobozat annak amit adsz neki. Szepen le van irva.

2014. júl. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi ezt tudom,nem is ezzel van a gond.A védőnő köti az ebet a karóhoz ,hogy keltsem fel enni hogy meglegyen a 7-8x kaja,de a babám nem kéri.,elutasítja,ordít ha erőltetem(amit persze megértek)Ez az egész azért van mert 4kilóval született és az első héten fél!!! kilót hízott mert keltenem kellett 3óránként,de fájt a hasa,-ekkor azt mondták vegyek vissza a kajából akkor meg "csak" 120gr-mot hízott 150 helyett és a védőnő a lelkemre kötötte hogy legyen meg a a 7-8 kaja.de ha egyszer nem kéri??tömjem meg???
2014. júl. 22. 07:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
7-8 kaja, nekem ennyi idősen 5-6 x ettek. Főleg ha tápszeres szerintem felesleges 3 óránként keltegetni. Arról nem beszélve ha 4 óránként eszik lehet többet eszik, mintha 3 óránként keltegeted és vagy eszik vagy nem. Csináld úgy ahogy a babádnak jó.
2014. júl. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 6x eszik az is tök jo nem kell kelltegetni. max ha már 5órája nem evett nappal. éjszakahagyhatod aludni.Annyit adsz neki amennyit megeszik? vagy kiszámolod. Mert pl az én lanuom hajlamos dugig enni magát majd egy órán keresztül bukik, igy a többszöri kevesebb evés valt be. ő 8x eszik egy nap bar ebből csak 6x tapszert 2-3szor még szopizik. Nekem muszaj kiszámolni a testsúlyának megfelelően a bapi tapszer mennyiséget. Amugy a mi tapszeres dobozunkon nincs rajta hogy mennyit kell adni, hanem hogy a gyerekorvos utasítása szerint....

A fél kg hizas nem sik első honapban.Az én lanyom 700gokat hizik. most 4hos, most megvan az egy kilo is mar pedig nem adok neki többet mint eddig . (max többet szopizhat...)

2014. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jajj dehogy keltegesd, fogadjunk a vedonodnek nincs gyereke. Annyira birom h tankonyv szerint akarnak mindent azzal a gyerekkel. Hizik? Hizik! Akkor meg hagyjon beken. Ne foglalkozz a hulyesegevel. Ha alszik ejjel es nem kel fwl enni akkor beken kell hagyni, ha ehes akkor fel fog kelni. De most komolyan mi szegeny gyerek egy liba??? Hizlaljuk megadott suly szerint. Nevetseges. Adj neki akkor amikor igenyli. A vedono meg egy idiota.
2014. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el hogy egészséges újszülöttet /babát nem kell kelteni. Az aluszékonyt / sárgát igen... Mert csak ugy fog meggyogyulni....(tapasztalat)
2014. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy felkeltsd! Az enyém 3 hónapos, szopizik és tápszert is kap az elejétől. Kb 2 hónapja beállt az 5x evés. Védőnő keveselte, de nem tudok neki többet adni, nem kér. Most már bele nyugodott. Én mindig a doboz szerint pótoltam.
2014. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Előző voltam, esetleg ezt érdemes elolvasni.

2014. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is így gondoltam...úgy csinálok mindent ahogy a bébi szeretné és akkor nem lehet baj! :-)
2014. júl. 23. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!