Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A ti tápszeres babátok 6...

A ti tápszeres babátok 6 hónaposan hány kg ( volt ) és menyit eszik?

Figyelt kérdés
Az én babám 8 kg 6 hónaposan napi 5-6 eszik egy nap 150 ml szerintetek ez sok ?
2014. aug. 18. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:

6,530 gr volt és 68 cm 6 hónaposan a lányunk. (3100 gr és 50 cm volt születéskor.) Fél évesen 180-200 mili tápszert ivott 4x naponta és 1-2x kapott gyümölcsöt, zöldséget, de abból nagyon keveset evett.

Szerintem jól eszik a babád és a súlya is jó. A lányunk nem egészen 5 hónaposan duplázta meg a súlyát és fél évesen is jó volt a súlya, de utána annyira lelassult a súlynövekedése, hogy azóta is csak küzdünk, hogy hízzon valamennyit. 1 évesen 8,2 kiló volt, most 2 évesen majdnem 11.

2014. aug. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Végre valaki nem tömi túl tápszerrel a babáját! Teljesen jó a mennyiség, lassan ahozzátáplálást is kezdhetitek.
2014. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Örülök neki hógy ti így gondoljátok mert a gyerek orvos azt mondta nagyon el van hizva
2014. aug. 18. 10:05
 4/7 anonim ***** válasza:
az én pici lányom 9.1 kg 26-án lesz 6 hónapos, de mellé meg van a 72 cm is, úgyhogy nem duci egyáltalán. 3700 gr és 53 cm volt születéskor. 5 alkalommal eszik. Reggel tápszer délelőtt zöldség ebédre gyümi délután zöldség majd este szintén tápszer. néha kap egy kis tejpépet gyümi helyett mert nagyon szereti. nem mondta a dokinéni hogy baj lenne mert a hossza is megvan a súlyhoz.
2014. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 3200 g-mal és 49 cm-el született, 6 hónaposan 6800g, és 65cm volt. 4-5x evett egy nap, úgy emlékszem, kb 100-120 ml-t. Egyszer kapott egy kis gyümölcspürét is.

Szerintem nem vészes, főleg, ha nem volt kicsi a születési súlya sem. Az a tapasztalatom, hogy a babák egy-másfél éves korukig viszonylag tág határon mozognak súly kérdésében, de ahogy járni kezdenek, és többet mozognak, 2.5- 3 éves korukra rendeződik a súlyuk.

2014. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem értem miért mondott ilyet az orvos. Egy átlagos 6 hónapos baba 7,5 kg, de +-1,5kg eltérés teljesen normális. Egyébként nálunk a családban csak a mi lányunk volt ilyen pici. Az unokatestvérei anyatejesek és mindhárom 10 kg fölött volt fél évesen. Az egyik 12 kg volt 6 hónaposan. Ők már nagyobbak és elég vékonykák.
2014. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónaposan 9 kg és 72 cm volt. Nagy volt persze, de soha nem mondta rá az orvos, hogy elhízott baba. Kb. annyit evett tápszerből, mint a te babád (bár ő már ekkor evett gyümölcsöket, főzelékeket). Majd ha beindul a mozgásfejlődése, lelassul a hízás. Nálunk is így volt. Most 2 éves és 2 hónapos és 15,5 kg és 93 cm volt a 2 éves státuszon (1 évesen 11,5 kg és 79 cm).
2014. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!