Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik 4 hónaposan kezdték...

Akik 4 hónaposan kezdték (100% tápszeres! ) a hozzátáplálást, azok válaszolnának pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

- Hány napig adtátok az új ízt?

- Elsőnek mekkora mennyiséget adtatok?

- Egy nap hányszor kóstoltattátok vele?

- Mekkora adagokkal növeltétek a napi mennyiségeket?

- Lényegében mennyi idő alatt váltottátok ki pl. a tízórait?

- Milyen hamar fogadta el az új ízeket?

- Mennyi tápszert készítetteket neki?

- Normál tápszer adagot megette a pépes ételek után is?


2014. jún. 1. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem anyatejes a babám, most kezdzük a kóstoltatást 4 hónaposan, úgyhogy csak pár kérdésre tudok válaszolni.

Először 1 kanál reszelt almát kapott, és elvileg napi egy kanállal kéne növelni a mennyiséget és heti egy új ételt kellene kapni, akár keverve a korábbiakkal, de azt is csak fokozatosan. Mi babánk nem nagyon sikeres még az evésben, tehát nem tudjuk napi egy kanállal növelni, mert ki is jön a kaja a szájából, nem csak be:). Naponta egyszer próbálkozunk, úgy tűnik ízlik neki, csak még ügyetlen a drágám. Ennyit tudtam segíteni. :)

2014. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. 4-5 napig

2. Kb. negyed almát. Én egyből adtam neki az almát, nem a levével kezdtem.

3. 1x, tízóraira kapta a gyümit, ebédre a főzeléket

4. Ha nem ütötte ki, 3.naptól annyit adtam, amennyit kért. De a kislányommal könnyű volt, mert minden ízt szeretett, nem volt gond vele

4. Pontosan nem emlékszem, mert már 4 éves, de kb. 3 hét lehetett, de ő sokat evett picinek is, sokáig kapott még kb. 1 dl tápszert is a gyümölcs után

5. Hamar :-)

6. Erre nem emlékszem, de annyit vagy egy kicsit többet, ami a dobozon volt, megevett

7. Egy ideig igen

2014. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi a tízóraival kezdtünk, a védőnő tanácsára meg anyum is azt ajánlotta gyümölcs legyen (először mindennek csak a levét utána püré de én egyből pürét adtam)

-2 naponta mást kóstoltattam a kisfiammal először lereszeltem az almát és 2-3 kiskanállal meg is evett belőle, másnap már többet sokkal többet :) nagyon szerette. Mellé készítettem a szokásos tápszer adagot, utána meggy, őszibarack, banán mindent egyből elfogadott. 5 hós kortól mehet bele keksz is azzal már jól lakott és először csak a fele tápszer maradt meg utána meg nem is kellett neki mert jól lakott vele. El fogja utasítani, nekem ellökte az üveget. Próbáltam mindig friss gyümölcsöt adni de megkóstolta az üvegest is az univer és a hamé jött be nekünk (a kecskemétibe nagyon sok a cukor!!)Amikor már 4-5 fajta gyümölcsöt kóstolt adtam neki a déli tápszer előtt pár kanál répa-krumpli pürét, én főztem nagyon szerette. Párban minden finomabb. Szépen sorban mindent püréztem neki amit lehetett mi is sok zöldséget eszünk, emlékszem a brokkolit krumplival és később reszelt sajttal nagyon szerette :) Az ebédet hamarabb kiváltottuk mert jól lakott vele. Délután először tejpépet csináltam neki nagyon jó a milumil és a dm-es babylove tejpépek, sárga dobozos milupa is. Ez végülis olyan mintha egy adag tápszert inna meg de mégis kanalas, nagyon szerette mindet. Ilyenkor nem is készítettem neki tápszert, nem is kellett. Lehet du. uzsira adni még neki 3 illetve 7 gabonás pépet (ez is van milumil és babylove-ból is) gyümölccsel dúsítottam nagyon szerette. Később túró+gyümölcs+keksz. Egy pár hónap és már csak reggel-este itta a tápszert.

2014. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-3 napig kapott egy-egy új ízt.

Elsőnek pár kanállal, és ha nem volt gond, akkor már bátrabban is.

Egy nap egyszer kóstoltattam.

Hamar növeltem az adagokat, mert jól fogadta.

Tízórait kb. 1 hét alatt sikerült kiváltanunk, utána vártunk egy kicsit, aztán az uzsonna jött, végül az ebéd.

Jól fogadta az új ízeket, nincs olyan, amit nem szeret.

A fiam 4 hósan napi 8-szor evett kb. 200-250 ml tápszert (és éppen a minimumot hízta), és éjjel is kelt enni, látszott, hogy nem lakik jól, viszont csak ha-s tápszer jöhetett szóba, mert a simáktól kijött az ekcémája, ezért is kezdtük el a kóstoltatást.

Én az első 1 hónapban mindig megkínáltam még étkezés után tápszerrel, volt, hogy mind megitta, volt, hogy egy kortyot sem, és egyre inkább nem kérte már a tápszert utána, így ha rendes adagot evett, akkor nem kínáltam már tápszerrel. Most is van, hogy nem eszik szinte semmit, ha például ha foga jön, akkor kap az étkezés után tápszert.

2014. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-4 napig. Ne görcsölj ezen annyira, menni fog az. Csak keveset adtam elsőnek, viszont ha nagyon ízlett neki, akkor egy picit többet. Egy nap csak egyfélét kapott, és csak egyszer. Másnap, ha kellett neki, már adtam annyit, amennyit kért belőle, ha előtte nem volt tőle baja. Először volt olyan, amit egyáltalán nem kért, később, pár hét múlva szívesen megette, de van olyan is, amit még most, 10 hónaposan sem szeret, pl. gyümölcs keksszel. Nem tudom, mennyi idő alatt váltottam ki egy étkezést, de 6 hónapos korára már csak reggel és este kapott tápszert. Meg éjszaka, ha kért. Ne siess, hidd el, a tápszer még kell neki, az enyém még mindig issza. Ha megette az adagját, csináltam neki egy kis 100-130ml tápszert, és ha kérte, megitta, ha nem, nem. A szilárdabb ételek után már nem eszik annyi tápszert.
2014. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!