Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen tápszert lehet felíratn...

Milyen tápszert lehet felíratni 1 éves kor után ami nem drága?

Figyelt kérdés

Eddig Lactogen Harmony-t vettem receptre, de azt mondta az orvosunk, hogy pár hete jött egy új szabály, hogy csak szakorvosi véleményre írhatnak fel eztán tápszert 1 éves kor után.

Ez azért fura, mert tesómék is íratnak a lányuknak, igaz, az övék receptre is 2 ezer felett van.

Milyen tápszer létezik, amit az orvos fel tud írni és nem drága?


2014. okt. 16. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem véletlen ez a szabály, ha a gyereknek tényleg szüksége van rá, akkor a szakorvos is javasolni fogja.
2014. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem így van.

A lányom 2 éves lesz, a sima tejtől megy a hasa, ellenben a gasztoenterológiai vérvizsgálat mindenre negatív eredményt hozott ki, így nem kaptunk szakorvosi papírt.

Most vagy nem adok neki semmiféle tejalapú italt, vagy megveszem a drága tápszert, de akkor meg másra nem futja :(

2014. okt. 16. 16:12
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval még mindig az a kérdésem, hogy ki milyen tápszert irat fel 1 éves kor után, ami nem drága?
2014. okt. 16. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez már régen is így volt , hogy 1 éves kor után nem írtak fel tápszert. Nekünk sem írta fel az orvos és ez már 3 éve volt. Én most már DM tápszert veszek :1400 Ft, 500 g /doboz.
2014. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el magán gasztroshoz, mondd h bukik a tejtõl, s akkor ír neked szakorvosit, vagy keress a környezetedben 1 èven alulit és neki írassatok. Mi is a lactogent írattuk 3 èves korig, májusban volt 3. Mellesleg a barátnõm allergiáját most 4,5 èvesen tudták csak kimutatni, pedig voltak 3 èvesen is. Szerintem ez a 2 út lètezik.
2014. okt. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el magán gasztroshoz, mondd h bukik a tejtõl, s akkor ír neked szakorvosit, vagy keress a környezetedben 1 èven alulit és neki írassatok. Mi is a lactogent írattuk 3 èves korig, májusban volt 3. Mellesleg a barátnõm kislányának allergiáját most 4,5 èvesen tudták csak kimutatni, pedig voltak 3 èvesen is. Szerintem ez a 2 út lètezik.
2014. okt. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ekcéma miatt ír ha-s tápszert a doki, de így is drágább mint a sima. Próbálj ki más fajtát vagy tejitalt.
2014. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!