Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 évesen csak tápszert eszik?

Kityike kérdése:

1 évesen csak tápszert eszik?

Figyelt kérdés
A lànyom most töltötte az egy éves kort és nem eszik szinte semmit, egy étkezést sem valtottunk még ki. Hiàba kinalom hazi koszttal, üveges kajàval, 3-4 kanàl utan nem fogadja el. Gyümit eszeget, meg joghurtot tejterméket, de az édes kevés. Nagyon el vagyok keseredve, tanàcsotok van?

#rossz evő #evés #tàpszer egy éves
2014. okt. 17. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Unokahúgom is így volt. 1 évesen szinte csak tápszeren élt, anyukája meg folyamatosan kínálgatta minden mással, amikből max. 2-3 falatot volt hajlandó enni a kicsi.

Másfél éves volt, mire végre többet evett a rendes ételekből. Az anyukája szegény már tök kivolt.

De nyugtatásképp mondom, hogy most egy 3 éves, egészséges, mindenevő kislány.


Ha szépen fejlődik, akkor nagy baj nem lehet.

Ha kínálgatod, és kóstolgat, eszeget, akkor előbb-utóbb jobb lesz a helyzet.

Nem láttam még 20 éves gyereket, aki még akkor is csak babatápszeren élne. :)

Kitartást!

2014. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de ha gyümit, joghurtot eszik, válts ki azzal egy étkezést.
2014. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. Most 26 hónapos múlt és persze sokkal jobb már, de most is nagyon rossz evő. Keveset eszik és kevés féle ételt, de azért haladgatunk. Én csak annyit tudok neked javasolni, hogy légy türelmes és kínálgasd rendszeresen. Egyre nagyobb adagokat fog enni és egyre több mindent el fog fogadni.
2014. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg ha nem adnál neki tàpszert folyamatosan, hanem mondjuk, megeszik 3-4 kanállal, jo nem ker többet, akkor nincs tapszer, majd 20-30 perc múlva is csak szilárdat es igy tovább. Eleinte az en lányom is ezt csinálta , de neki mar 7 hósan 3 étkezése ki volt vàlltva csak reggel este evett tápit. Nekem ezt javasoltak. Ha éhes lesz megeszi a szilárdat is :) napközben csak szilárd , eszik amennyit eszik.. Csak sűrűn kell kínálni :)

Lányom 9.-én lesz 1 éves. 3x 220 gr ot eszik. Nekünk olyan problémánk volt hogy nem akart főzeléket enni, igy szoktattam ra. Csak megszokta. :) kitartást neked! Szerintem ez egy próbát megér . Nem fog éhezni a baba. Az en lányom volt hogy 5 órát nem evett ugy hogy 30 percenként próbáltam , aztán csak megette mindet :D kicsit drasztikus nak hangzik tudom, de megéri ... :)

2014. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az üveges kaja már túl pépes neki, valami szilárdabb kéne, hisz már tud rágni.
2014. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz az etetéssel ? :)
2014. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!