Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hónapos tápszeres baba...

2 hónapos tápszeres baba mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Tápszeres 2 hós babátok hányszor és hány, ml tápszert eszik? Éjjel is felkel enni? Mit adtok neki inni? Az enyém nem fogad el inni valót, pedig a védőnő azt mondta itassam a tápszer mellett. Ötletek, javaslatok?
2014. okt. 28. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem 2,5 hónapos a fiam. kb 6-7x eszik általában 120-150ml között, ritkán eszik 180ml-t. mellette cukros kamillateát adok neki, de nekünk muszáj is mert sűrű tápszert kap és tea nélkül nagyon nehezen tud kakilni. éjjel is felkel. kb fél 9körül már alszik, kel éjfél 1között és 4óra körül.


miket próbáltál neki adni? ha pohárból adsz neki inni az sem jó, vagy kiskanállal?

2014. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az en fiam 4 honapos de koraszulott volt ugyhogy korrigaltan 2es fel honapos o most eszik 160 ml t ugyhogy kb ennyit kell megennie a te babadnak is

a mi vedononk azt mondta ne probaljak meg itatni vele semmit mert eleg neki a tapszer de sztem egy kis vizet nyugodtan adhatsz neki ( felforralt visszahutott vizet) melyik tapszert kapja?

2014. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Az én fiam 2,5 hónapos és kb 5,5 kiló. Napi 5x vagy 6x eszik (24 óra alatt) Mindig 150 milit eszik, kivéve éjszaka ha felébred (50%-50%) akkor csak 100 milit. Forralt csapvizet adok neki minden etetés után. Próbálj neki édeskömény teát adni vagy gyenge kamilla teát. (mindkettő segit ha hasfájós vagy nehezen kakil)

Neten megtalálható hogy hogyan kell számolni a táplálék igényét a tápszeres babáknak. Mint irtam az én fiam 2,5 hónapos és több mint 5,5 kilo igy kb napi 780-900 mili tápszer "kell" neki. Mindig a felső határ közelében vagyunk, vannak napok hogy át is lépjük.

Amig van megfelelő mennyiségű pisi, kaki és a babuci vidám addig semmi gond :)

2014. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elképedtem az itteni adatokon. A lányom 2 hónaposan 90 ml-t evett (orvost is kérdeztem, ő javasolta, hogy ne etessem túl).

150-ig most jutottunk el, 5,5 hónaposan, de néha még ebből is visszabukik.

Így is nagyon szépen gyarapodik, olyan tokája van, hogy a nyakát még nem láttuk, mióta megszületett :)

2014. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 hónapos, anyatejes is, de többségében tápszert eszik. Vagyis szoptatás után még kap tápszert (nem elég az anyatej) és van hogy lefejt tejet kap cumisüvegbe van hogy csak tápszert. Átlag nálunk is 800-900 ml közti mennyiség egy nap. 5-6 eszik, Ő is. Este 21.00. kor utoljára és reggel 08.00-09.00 között ébred. Szerintem nem lehet túletetni, mert ha nem kér, már nem fogadja el...ritkán bukik. Ő most 5,7 kg és 64 cm, nagyon arányos baba (védőnő szerint is) Minden babának megvan a maga igénye, ahogyan felnőtt embereknek is.
2014. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra nem emlékszem mennyit evett, mert már 2,5 éves, régen volt, inkább az itatás részhez írnék. Azért nem fogad el innivalót, mert nem szomjas, ne erőltesd. Nem kell a tápszeres babát itatni, csak akkor ha igényli, egyébként elég neki a tápszer. A tiéd láthatóan nem igényli, az én fiam is csak akkor kezdett el igazán inni, mikor már normális ételeket evett.
2014. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom pár napja töltötte a 2honapot,90ml-it eszik 2 oránként.Orvos látta és aztmondta tökéletesen gyarapodik.Ennyit és igy igényli hiába az elöirások...5kg-on felül van.
2014. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 és fél hónapos, több mint 6 kiló és 110ml-t eszik 3 óránként nappal, éjjel 21:30 és reggel 7 között 4-5 óránként. Havi 1 kilót hízik és a doktornő szerint a zöldes széklete túletetés miatt van. Amikor éhesnek látom és még nem telt el legalább 2 óra az előző evés óta, akkor kamilla teát, vagy forralt, visszahűtött csapvizet adok neki (olyan langyosat, mert a szobahőmérsékletűt nem fogadja el semmiből). Az ivás ilyenkor megnyugtatja elvan a következő evésig. Milumil Peptit kap.
2014. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!