Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Akiknek tápszeres a babájuk!?

Akiknek tápszeres a babájuk!?

Figyelt kérdés

Sziasztok !Hosszú lesz , remélem tudtok segíteni, lenne néhány kérdésem.

Kislányom 2,5 hónapos, tápszeresek vagyunk majdnem az elejétől!

eddig 3 féle tápszert próbáltunk ki.

1. beba pro Ha..- ettől sokszor fájt a poci , adtam mellé teát is neki de nem jött be. A széklete zöld/ méreg zöld színű volt. mondtam a védőnőnek hogy milenne ha váltanánk ekkor jött a kövi.

2. Humana Ha 1- ez jó lett volna , a széklete ettől világosabb zöld lett. A gond ezzel csak annyi hogy mikor a következő adagot akartam kiváltani, 3 gyógyszertárban mondták hogy nem tudnak olyat adni mert nincs és ebből a tápszerből országos hiány van mert nem tudnak rendelni a nagykerből. Kérdeztem a gyógyszertárost hogy akkor mit ajánl. Náluk 2 féle volt még elvileg Milupa meg Beba.

3. milupa 1-et vettem. ettől nem fáj a poci, van kaki, vidám kis angyalka a babám. A széklete ettől sárgás, olyan okkersárga szerű.

Kérdéseim:

- Ahány tápszer annyiféle széklet ? nem baj hogy sárga színű ettől a milupától?

- Az gond hogy eddig HA-s tápszert evett most meg szimplán 1-es tápszert? (Nincs eddig semmi jele hogy ez nem lenne jó.)

- Hogy van most ez a tápszer felírás? csak HA-s tápszert írhatnak fel vagy sima 1-eset is?

- Ez csak egy ráadás kérdés... A doki aki felírja és a védőnő aki ajánlja a tápszereket, nincsenek azzal tisztában hogy az adott tápszert szinte sehol nem lehet megvenni mert nem tudnak belőle rendelni vagy tudom is én mi baj vele?

örülnék ha tudnátok segíteni:D

Köszönöm


A védőnőt már hívtam, ő bejelentette hogy ő nem ért a tápszerekhez, nem azzal foglalkozik. Holnap megyünk orvoshoz tápszert íratni, akkor tudom tőle megkérdezni.



2014. nov. 17. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen minden tàpszertől lehet màs a kaki, ùgy ahogy kèsőbb utàntàplàlàsnàl szinte megmondod mit evett:-)

Nekünk volt hogy 2fèlèt írt ki az orvos...

Nem tudom mi a különbsèg a ha-s ès az 1es között...

A gèpben csak egy lista van hogy mit tudnak adni, az màr nincs hogy milyen a kèszlet belőle az orszàgban. Ha a gyàrtò nem ad tàjèkoztatàstna kivonàsròl, vagy vàltoztatàsról honnan tudnà hogy màr nem kapható...

2014. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk van humana ha 1es. Egyébként már én is jártam úgy, hogy azt mondták a gyógyszertárban valamire, hogy országos hiány van meg stb, elmentem másik gyogyszertarba, ott volt, sőt rendelni is tudtak. Egyébként humana ha 1-és nálunk van a nagy boltokban is, bár ott nem tudod receptre venni. Hol laksz?
2014. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Budapest, Óbuda

3 gyógyszertárban voltam és egyikben sem volt és azt mondták egyhamar valószínűleg nem is lesz.

Rossmannban néztem ott sem volt csak beba , az is majdnem 4000 forintért, meg tejpépek voltak, de azok nagyobb babáknak.

2014. nov. 17. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosan ha sárga az a jó.nekem 7 hetes a kisfiam ès ma mår hőmèröznöm kelett mert nem kakilt 4 napja ès látom hogy ettől szenved .ma a vèdőnőm mondta hogy a zöld szèklet hogy tul van etetve. Neked mennyit evett a babád 7 hetesen? Köszike előre is
2014. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!