Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 18 hónapos, laktózérzékeny...

18 hónapos, laktózérzékeny babátoknak milyen tápszert adtok és mennyit?

Figyelt kérdés
Most derült ki babócámról,hogy laktózérzékeny. Milumil O-ást kap este 240 ml-t...de szerintem kevés. Ezt írta fel az orvos. Van erősebb is laktózmentesből? Mit tudok neki adni 2 éves kora után? Laktózmentes bocitejet? Köszi a segítséget!
2014. dec. 14. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy derült ki? Milyen tünetei voltak? Mi januárban megyünk gasztrora és érdekelne mi alapján derítik ki hogy laktóz érzékeny-e?
2014. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Másfél évessel én már nem bohóckodnék tápszerrel, hacsak nem olcsóbb mint a laktózmentes tej.
2014. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
31%

Pedig a tápszer az szerintem okés cucc, elég sok aminosav (protein/fehérje) van benne, ami jó a kicsinek.


Am csak megjegyzem, a felnőtt lakosság kb 99% laktózérzékeny! Ez alatt nem azt kell érteni, hogy kiütések meg ilyenek jelentkeznek rajta, hanem egy pohár tejnek 3 órára van szüksége a gyomornak míg valahogy megtudja emészteni.

Egyetlen állat sem issza meg a másik állat tejét! Nekünk sem kéne, az csakis a csecsemőknek van! A felnőtt ember gyomra nem arra van kitalálva.

2014. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos korától kellett pótlás.... attól fogva sokat görcsölt a pocija. 10 hónapos koráig szopizott, de amikor kevesett cicizett =több tápszert kapott, akkor szinte egész nap sírt. Állandóan puffadt volt a pocija, espumilsanon élt. Vittem rendszeresen orvoshoz (2 orvoshoz) de leráztak :( Most 18 hónapos. Már gasztrora is mentem a kórházba, de több hónap várakozás után 2 percben elintézett a dokinő " semmi baj, 1 év múlva vérvétel kontrol". Én nem nyugodtam bele, mert nyár óta már napi 1-2 alkalommal megy is a pocija. Étkezési naplót vezettem,néztem,hogy mikor- mire-hogyan reagált. Nem volt nehéz rájönnöm,hogy a tejes dolgok után van baj (túrórudi,joghurt,főzelék...) Hát fogom magam és kiiktatom. 3 napja semmi laktóz...és ma már formált a kaki :) Csak eddig este tejitalt kapott, de mivel azt már nem adok, így ennek az arányai érdekelnek, mert ebből a Milumilből 240 ml-kevésnek bizonyul. :) De lassan átszokunk a gabonatejre.... bocitejet semmiképpen nem adok (én sem iszom) a sok bocihormon miatt.
2014. dec. 14. 23:07
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi lányunk ugyan tejfehérje, és nem laktóz érzékeny, de 13 hónapos korától nem kapott már tápszert: egyszerű volt az ok, az aminosav alapút az OEP már nem támogatja, támogatás nélkül 17 ezer forint/doboz, a Peptit ill. a Pregomint meg mindig kihányta, azonnal, ahogy bejutott a gyomrába... A férjem orvos, ő írt ki neki az utolsó napon, míg a 12 hónapos korig támogatott tápszer kiírható volt jó sokat, azokat még megitta, és soha többé. Már 3 éves lesz hamarosan, tejet még most kezdett inni pár hónapja. Kapott vitaminokat, rizs- és zabtejet, de ennyi. Egyszerűen nem volt más megoldás, semmilyen tejalapú dolog nem volt az étrendjében.
2014. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az anyatejben is van laktóz, úgyhogy van esély hogy inkább a tejfehérje a ludas.
2014. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsóelőtti vagyok: a tápszer is bocitej egyébként, csak hidrolizált változatban, tehát nem kell külön "boci"tejezni (?) és tápszerezni, a kettő ugyanúgy tehéntej alapú, bocihormon meg egyikben sincsen, nyugalom, ez amolyan naturahirek.hu-s idiotizmus, ahol a szerkesztők azt sem tudják, hogy definitíve mi az, hogy hormon, csak visítanak, ha hallják, hogy kiválasztódhat benne.


Ne otthon diagnosztizálj egyébként, azt hittem orvos mondta, hogy mi a helyzet, de ez valóban tejfehérje érzékenységnek tűnik inkább, amire nem jó a laktózmentes diéta, teljesen tejmentes étrend kell (a laktózmentes tej-tejföl stb. nem kerül szóba).

2014. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én vinném jobbra-balra kivizsgálásra, de senki (szó szerint) nem foglalkozik vele a kora miatt. 18 hónapos, "duci...tehát nagy baj nem lehet anyuka!" Az egyik doki javasolta a laktózmentes diétát, még laktáz cseppeket is írt fel... tényleg jobb a helyzet. Na, majd meglátjuk.
2014. dec. 16. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!