Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres babának gyengébb...

Tápszeres babának gyengébb lesz az immunrendszere, mint az anyatejes babának? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3 hónapos a pici,kiegészítésként kapott eddig tápot,de egyre kevesebb a tejem,félek betegesebb lesz.
2015. jan. 14. 17:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2015. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2015. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem. 2,5 éves a fiam, 3 hetes kora óta tisztán tápszeres volt. 2 éves koráig,amíg családi napközibe nem kezdett járni, talán háromszor volt náthás, az antibiotikumot hírből sem ismertük. Azóta persze többször volt beteg, de a közösségbe kerülés ezzel jár, ha anyatejes, ha tápszeres volt a gyerek.
2015. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Èn 29 èves vagyok sohasem kaptam anyatejes sőt akoriban falun tàpszer sem volt 3hónapos koromtól bociból ittam a tejet, semmi bajom 17 èvesen voltam utoljàra betegsèg miatt orvosnàl max 2 èvente megfazok de sajàt hülyesègből, meg most szülni...

Öcsèm sohasem kapott anyatejet ő màr orizàt kapott szintèn nem beteges....

A fiam 8 hónapos sajnos ùhy alakult hogy koràbban jött nekem meg nem indult meg a tejem így ő is tàpszeres annyittudok mondani hogy eddig mèg csak orrfolyàsa sem volt...

2015. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
8%
Nekem egészen másak a tapasztalataim. Három gyerekem egészségi állapotát szinte százalékos arányban lebonthatnám a táplálás függvényében.Harmadik gyerekem, aki 3 éves koráig semmilyen hozzátáplálást nem kapott anyatejen kívül - ami a folyadékot illeti(+ víz), ő az akit gyakorlatilag még a nátha is elkerül, sem ovis sem most kisiskolás korban soha-soha meg nem betegszik, még enyhe náthát sem tud elkapni. Ugyanazt eszi, mint a többiek, ugyanaz az életvitele, stb. Középső gyerekem két éves koráig kapott anyatejet. Az ő immunrendszere is majdnem tökéletes. Első gyerekem kapott belőlem a legkevesebbet, akkor még tapasztalatlan voltam. Hát ő szokott a legtöbbször megbetegedni. Szóval konklúzió: Igenis számít, úgyhogy mindent bele!
2015. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a fiam,ő csak tápszert evett, eddig 3-szor volt pár napig taknyos. Más baja szerencsére nem volt, stramm gyerek.
2015. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem függtőle. Ismerősöm gyereke 2 éves kotig szopizott, nagyon sokszor beteg volt, most h közösségbe is megy még rosszabb.


Én tápszeres vagyok talán 2 évente vagyok kicsit megfázva, gyógyszert sose szedek, mikorszültem akkor kaptam fájdalomcsillapítót.


Nem tudom hányadik kérdező de tényleg 3 éves korig semmit nem adtál neki csak tejet???

2015. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
nálunk abszolút lett gyenge az immunrendszere. Nem (csak) ezen múlik...
2015. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Folyadék gyanánt csak tejet, néha vizet. Ezen kívül természetesen a szükséges gyümölcs és főzelék.

Nem direkt szoptattam három évig, ez így egyszerűen kialakult. Aztán ha már volt, gondoltam legyen az ideálisabb megoldás.

2015. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés. A kislányom 3 hónapos kora óta tápszeres. Egyszer volt eddig megfázva, más probléma nem volt. Barátnőm babája anyatejes és folyamatosan beteg.
2015. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!