Tejfehérje érzékeny?

Figyelt kérdés

Gyerek orvos szabadságon a többiek meg baromi segítőkészek voltak ezért keresem itt a megoldást.

4 hónapos a fiam, és a tejnek valamelyik részét nem bírja, ez már a szoptatás alatt kiderült. Kivizsgálva nem volt, orvos tanácsára várunk vele. Elapadt a tejem, jöttek a tápszerek. Próbáltunk Beba Ha Start Pro, Milumil Start Optima tápszereket amitől bűzös nyálkás kaki, rengeteg puki, és keserves sírás volt. Humana Ha 1 plus bevált, de ezt már nem lehet kapni. Napok óta bújom a netet,hogy miben más a Humana a többi próbált tápszernél, annyit találtam, hogy hiába hidrolizált formában de tejsavó-fehérje alapú tápszerek,míg a Humana tejalapú. Én nem értek hozzá, de arra gondolok, hogy akkor a többiben több a fehérje, amit már nem bír a pocija. Most a gyógyszerész Humana Baby Fitt tápszert adott, de ez sem az igazi.Még csak 1 napja eszi, fájdalmas sírás még nem volt, de rengeteg puki és láb felhúzás már van,és éjjel is többször felsírt pedignem szokott.

Tudnátok tapasztalatból ajánlani valamit, mert orvosunk csak 1 hét múlva lesz, de addig nem szeretném kínozni a gyereket.


2015. márc. 21. 07:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ekcéma formájában jelentkezett az allergia. Milumil Pregomint eszik a kisfiam, azóta tünetmentes.
2015. márc. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Tegnap a szája mellett neki is kijött piros ekcéma gyanus folt, de fogzik is és egyfolytába nyálzik.
2015. márc. 21. 07:11
 3/8 anonim ***** válasza:
az ekcéma is lehet több minden. én laktózérzékeny vagyok,ha olyat eszem,amiben sok van,ekcémás lesz a kezem. de úgyanúgy tejfehérjénél is kijön. a dobozok nincsenek meg,hogy összehasonlísd? mindre rá van írva a fehérjetartalom is. milumil pregomint vennék neki,se laktóz,se tejfehérje nincs benne, bár igaz recept nélkül arra számíts kb 3800 körül van,de hétfőig elég neki,aztán majd ír fel az orvos. 1 dobozzal vegyél csak,mert nem biztos,hogy megeszi,más az íze mint a simának. ,ahogy nézem,szerencséd van,nem válogatós sok félét megeszik
2015. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Màr az arca is gyanús, ès a füle mögött is kijött az az ekcèma féle. Este mèg tuti nem volt ott. Amit írtatok tápszer a kkor elvileg csak jó lehet
2015. márc. 21. 09:01
 5/8 anonim ***** válasza:

hú nekem mellkason jött akkor,mikor extra sokat ettem amiből nem bírok (pl.a sima tehéntej) akkor igen,nem bírja azt a tápszert. a pregominnal biztos,hogy nem lesz semmi gond,azt nyugodtan add neki. a bőrére meg írnak krémet,ha kell

előző

2015. márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze nem volt pregomin a gyógyszertàrba! Hipp Ha 1combiotikot ajánlották. Elvileg olyan mint a Humana. Remélem beválik, legalàbb addig amíg tudok beszèlni a dokival.

Nagyon szèpen köszönöm segîtsèget

2015. márc. 21. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónapos korában ekcéma, hasfájás, állandó sírás, véres széklet volt. Akkor 2 hétig tejmentesen voltam, elmúltak a tünetek, majd megterheltük (tejeset ettem), egész nap sírt, estére jött a véres széklet. Onnantól tejmentes diétát tartottam, mikor elfogyott a tejem Milumil Pepti, majd Pregomin tápszert kapott (a Peptire megszűnt a támogatás). Így nem volt tünete. Most 20 hónapos Pregomint kap most is, és főzéshez is használom neki. Remélem jobban lesz kisfiad!
2015. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek. Pár napja a Milumil Peptit eszi, egyenlőre úgy néz ki ez beválik
2015. ápr. 3. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!