Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért kell meleg vízben...

Miért kell meleg vízben feloldani a tápszert, ha hidegben jobban oldódik?

Figyelt kérdés

Hipp tápszert eszik a lányom, és tízből nyolcszor kicsit csomós marad. Ma elmentünk otthonról, és útközben derült ki, hogy a termoszban lévő víz nem elég tiszta, viszont borzasztó éhes volt, úgyhogy gyorsan a hideg babavízzel összekevertem a tápszert, és TÖKÉLETESEN csomómentes lett azonnal.

Ja, és a lányom egyébként melegen meg sem issza, mindig meg kell várni, hogy legalább nagyon langyosra kihűljön. Ezt a hideg vizes keveréket szó nélkül megitta.



2015. máj. 9. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A baba víz más.A csap vízet a szennyeződés miatt kell felforralni.A nagy melegbe nekünk is a hideg esik jól így a picinek is.Ugy ad neki ahogy jól esik és jobban elfogyasza.
2015. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem lehet, hogy a kelleténél jobban felmelegítetted? 37-40 fokosan az ideális.

Összehasonlításképp: 50 fokos kávé már égeti az ember száját, a 60 fokos meg égést okoz.

2015. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Minden tápszeres dobozra rá van írva, hogy nagyon langyosan kell a gyereknek adni. épp azért kell a csuklódra cseppenteni, mielőtt neki adnád, hogy érezd, hogy jó. Ha testmeleg (tehát langyosnak érzed, hisz nem melegebb a testednél) akkor jó. (a tej a melledben sem melegebb)


csomómentes tápszerkészítés: személyes tapasztalatom szerint a legjobban forró vízben oldódik. Ok, nem 100 fokosban csináltam, de nagyon nagyon melegben. Kb. a teljes vízmennyiség 1/4-1/3 -a volt forró víz, hozzáadtam a tápszert, kanállal elkevertem, majd hozzá adtam hideg vizet. Mindig tökéletesen csomómentes és megfelelő hőfokú volt.

2015. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók! Ti elolvastátok, amit írtam? Mert a válaszaitokból az derül ki, hogy vagy nem olvastátok a kérdést, vagy nem értettétek, pedig szerintem nem bonyolult.

Nyilván úgy csinálom, olyan hőfokon a tápszert, ami a használati útmutatóra rá van írva, ott pedig nem hideg víz, nem is forró, hanem 40-50 fokos van előírva oldószerként. Újra megkérdezem: vajon miért, ha tökhidegben jobban oldódik?


(A félreértések elkerülése végett: nem kérdeztem, miért kell felforralni, én is tudom.

Mint ahogy azt sem, hogy a gyerekemnek milyen hőfokon adhatom oda, hiszen ezt szintén elolvastam a felhasználási útmutatóban.)

2015. máj. 9. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm... erdekes. Ezek utan csinald igy! :) nem tudom mi lehet az oka, hogy hidegben csomomentes. En is azt gondolnam, hogy melegben jobban oldodik.
2015. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én azt tapasztaltam, hogy van olyan tápszer, ami meleg vízben oldódik jobban, van amelyik hidegben. A HA-s startok melegben jobban oldódtak, de pl a DM-es Babylove 1-es hidegben oldódik jól. Valszeg ebben van olyan sűrítő anyag, vagy valami hasonló, ami meleg vízben megdagad (egyébként látszik is), összetapad, csomósodik. Ezt én is hideg vízzel keverem, és utána langyosítom.

Szerintem a gyártók abból indulnak ki, hogy a legtöbben forralják a vizet, a 40 fokra hűtés pedig annak szól, hogy ne a forró vízbe tedd a tápszert, mert az nem tesz jót a probiotikumoknak Tehát nem az a lényeg, hogy legalább ilyen meleg legyen, hanem legfeljebb ilyen hőmérsékletű legyen. Amikor belekeverted a 40 fokos vízbe a port, az elegy még hűl a tápszertől. és kb ekkor lesz optimális, azaz 36-37 fokos, amit azonnal adhatsz a babának. Legalábbis nekem ez így lenne logikus.

Sokszor, ha elmegyünk itthonról, a kisebbik lányomnak is szobahőmérsékletű vízbe teszem, semmi baja nem lesz tőle. :)

2015. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 11. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2015. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!