Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem javasolják, hogy a...

Miért nem javasolják, hogy a tápszerhez a vizet mikróban melegítse az ember? Ha ott melegítjük, majd összerázzuk, akkor egyenletesen meleg lesz, nem? És akkor nem forrázhatjuk le vele a baba torkát? Ti hogy melegítitek a vizet?

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 22:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Vizforraloban rendesen felforraljuk, aztan kicsit lehutjuk. A viznek nagyon forronak kell lennie, hogy elpusztitsa a tapszerben levo korokozokat, ugyanis a tapszer allitolag nem steril. Viszont ha frissen forralt vizbe teszed a tapszert, becsomosodik, ezert kell egy kicsit visszahuteni.
2013. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A tápszerre az van írva, hogy 70 fokos vízzel keverjük össze, nem forrásban lévővel.
2013. dec. 19. 22:52
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet még nem hallottam.

Az viszont igaz, hogy az elkészített tápszert nem szabad mikrózni.

Így csinálom: babavizet beleöntöm a cumisüvegbe, bemikrózom, bele a por, összerázom. Megkóstolom nem-e forró és ennyi.

1#, milyen kórokozók?

2013. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Először én is forraltam a vizet hozzá mindig (tűzhelyen, mert nincs vízforralónk), de voltunk kórházban, és ott is a korábban felforralt vizet mindig mikrózták etetést előtt, így itthonra vettünk babavizet, azt mikrózom, aztán bele a por és kész is. Így pillanatok alatt megvan, nem hergeli magát fel a fiam, de a tápszeres dobozra is rá van például írva, hogy ne melegítsük mikróban a vizet a tápszerhez a forrázás veszélye miatt.
2013. dec. 19. 23:06
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam ilyet, hogy 70 fokosnak kéne lennie a a víznek, a mi tápszerünkön tuti nincs ilyen. Egyébként is elég nagy butaságnak tűnik, mert a hőérzékeny vitaminok 50 fok fölött lebomlanak... (A, C, E, B1, B2, B5)

Forralt vízbe (mármint frissen felforrt vízbe) pedig egyáltalán nem tenném, mert ezek a hőre érzékeny vitaminok garantáltan villámgyorsan lebomlanak.

És egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, ha összerázod, és utána ellenőrzöd a hőmérsékletét, akkor nyilván nem égeti össze a torkát, egyenletes lesz. Én is csináltam így egy ideig. Aztán használtam egy ideig bébiétel melegítőt is, kb 5 perc alatt az is megfelelő hőmérsékletűre melegíti, de nyilván azt is össze kell rázni. De egy ideje vettem pici kis kiöntő tejmelegítő lábast (3 dl-es). Kimérem a vizet, beleöntöm a lábasba, alágyújtok és mire kimérem a tápszert a cumisüvegbe, addigra pont jó a hőmérséklete, kitapasztaltam, ez a legegyszerűbb megoldás szerintem :)

Az pedig szintén elég nagy butaságnak tűnik, hogy a tápszer nem steril és sterilizálni kéne a forrásban lévő vízzel...

2013. dec. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Az 1. iszonyatos baromságokat írt.


Csak azért nem javasolják a mikrózást, mert nem egyenletesen oszlik el a hő ilyenkor.

De ha összerázod, akkor nem lesz baj, én mindig így csinálom és nem kell 70 fokra felmelegíteni a vizet, mert azt nem tudja meginni.

Én épp csak langyosra melegítem, mert a lányom úgy szereti.

Volt már olyan is, hogy mikróban melegítettem újra tápszert.

Elvileg talán a vitaminok bomlanak el így, de nem biztos.

2013. dec. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Fiam Humana Ha Startot iszik, ez van ráírva a dobozra:

Forralja fel a szükséges mennyiségű ivóvizet, majd hagyja lehűlni 70°C-ra (vagy melegítsen frissen (48 órán belül) felbontott Humana Bébivizet 70°C-ra).

És ez is szerepel rajta:

Ne melegítse a tápszert mikrohullámú sütőben (a forrázás veszélye miatt).

Csak nem értem, ha úgyis össze kell ráznom, és úgyis ellenőrzöm a hőfokát, akkor hogyan forrázhatnám le.

2013. dec. 19. 23:13
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

5. vagyok

OK, elhiszem :)

De én akkor sem tenném a tápszert 70 fokos vízbe, amiatt, amit már írtam. Meg egyébként sem tudja olyan melegen meginni, de gondolom rácsöppented a csuklódra nem, hogy jó-e? 70 fok azért kicsit meleg :) Vagy hidegebben lehet hogy nem oldódik el olyan jól, azt el tudom képzelni, de akkor is oda lesznek a vitaminok, szóval elég hülye helyzet :(

A mi tápszerünkre 40 fok van írva, megnéztem :)

2013. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt amiatt kell ráírni, amiért a mikró használatijára azt is, hogy nem szabad benne élő állatot szárítani ;) Mert sajnos nem mindenki gondolkodik...


A kérdésre: én sokáig dolgoztam koraszülött intenzíven, ott a tápszert MINDIG mikróban melegítettük, összeráztuk, ellenőriztük csuklón, és már etethettünk is. Nincs ezzel semmi gond, nyugodtan melegítsd mikróban, csak mindig ellenőrizd!

2013. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Utána hűteni kell a tápszert az elkészítési javaslat szerint. Őszinte leszek, nem így csinálom, mert ha felmelegítem 70 fokra, majd lehűtöm 37 fokra, nem 36 és nem 38 fokra, hanem 37-re (látszik, hogy német a gyártó), akkor simán eladja a házat a fiam, de ami még rosszabb annyira felidegesíti magát a sírással, hogy amikor eszik, akkor hüppög az elején és annyi levegőt nyel, hogy utána ezért megy az ordítás.
2013. dec. 19. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!