Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kb hány ml tápszert kell...

Kb hány ml tápszert kell ennie egy 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Tudom nem valami jó a kérdés.

6 hónapos a picurkám. 2,5 hónapja tápszeres. Kóstolgatja az ételeket, de nem igazán izlik neki. Tízórai és uzsi gyümölcsre az jó, de az ebédet nem tudom kiváltani, nem fogadja el a zöldségeket. Addig sír míg tápszert nem kap. Hogy szerettessem meg vele a kajákat?

Most ott járunk, hogy napi kb 600-700 ml tápszert eszik. Ez sok? A te babád mennyit eszik?


2015. jún. 20. 19:16
 1/3 Wiky93 ***** válasza:

Én lànyom pénteken lesz 6hós. 3,5 hós kora óta hozzátáplált. 10órai és az ebéd van kivàltva (gyümölcs, főzelêk) Reggeli, uzsi, vacsi 180ml tápszer (tehát 540ml tàpot eszik 1nap)

Mikor kezdted a hozzàtàplàlást? Ha 10óraira meg uzsira is kap gyümölcsöt ez azt jelenti, hogy már kivan váltva 2étkezés és szeretnéd az ebédet is (ha elfogadná a főzelêket) vagy ezek mellé kap tápszert?

Kislányom nem szerette először a főziket csak gyümivel keverve, de ez elmúlt, már csak simàm eszi a főzelékeket.

2015. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wiky93 ***** válasza:
Ja és a kérdésedre a vàlaszom..nincs megszabva kinek mennyit kell ennie..amennyit eszik és kész..lànyom 2hónapos kora körül 120-150 miliket evett
2015. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az Én babám csak reggel este eszik tápszert, kb 180 ml alkalmanként. Többet nem hajlandó. Én úgy szerettettem meg vele a spenótot például, hogy vettem egy spenót burgonyával bébiételt, és a felét kikevertem ugyanannyi tejpéppel. Így nem volt neki annyira vad az íz, és az ebéd is kiváltható lett. Mondjuk a gyümiket is így kezdte megenni. Most 6 hónapos, 1 hónapja kezdtünk ennni, de mára "nagyevő" lett :)
2015. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!