Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milumil pepti tápot kaphat...

Milumil pepti tápot kaphat egészséges baba is?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes de tervezzük a babát és már gondoltam arra is hogy mi lesz ha nem lesz elegendő tejem.

A peptiről nagyon sok jót hallottam , és lehet hogy nem fontos de én laktóz érzékeny vagyok.

A kérdésem az lenne hogy ha a baba nem lesz érzékeny a tejre akkor is kaphat ilyen tápot?


2015. júl. 23. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát a pepti plus 2-ben van laktóz,most néztem.

Amúgy nem biztos,hogy örökli.

Nekünk neocate-et eszik a gyerkőc,de ő tejfehérje intoleranciás.

Viszont,ha lenne 2. (de nem lesz) ő már eleve neocate-et kapna,megvenném neten,recept nélkül.

A pepti is jó biztosan,de nekünk sem az sem a pregomin nem vált be.

Viszont simán kaphat ilyet egy nem tejérzékeny baba.Sőt,szerintem (és a háziorvosom szerint is) jobbak ezek vagy a HA-s tápszerek,mint a simák.

2015. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. júl. 23. 17:46
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt olvastam hogy ez a pepti kapható receptre amit a gyerekorvos ír fel , és így olcsóbb.

Ez tényleg így van? Úgy mennyi az ára?

2015. júl. 23. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem peptit evett a lányom, mert a férjem érzékeny a tejre, ezért nem kockáztattam és megbeszéltem a dokival. A pepti 1 talán 270 Ft volt. Aztán jött a pepti2, de annak már nagyon borsos ára volt. A doki néni mondta, hogy akkor álljunk át a milumil laktózmentesre. Az 400 Ft körül volt, de nem akarok hülyességet mondani.
2015. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát,nem egészen a gyerekorvosLegalábbis nálunk,ha a pregomint felírattam gaszto-s dokival,ő küldött egy javaslatot a gyerekorvosnak és úgy kiírhatta a gyerekorvos.A pregomin így,90% támogatással volt 330 ft körül.Jó lett volna,ha beválik.A pepti is 300 ft körül volt így.A pepti plus 2 az már 6 hós kortól van,azt 1 éves korig lehet ugyanígy felíratni,az 350 ft lett volna nekünk,ha beválik.

A neocate,amit most is eszik a fiunk,az ugyanígy kiíratva,javaslattal stb 932 pontosan.Viszont ha ilyesmire lesz szükségetek,csak a pregomint írják fel 1 éves kor után,erre készülj (most legalábbis).A neocate-et én sem kapom már receptre sajnos,a követő tápszerét meg méég nem írták fel,de mással nem merek kísérletezni,így inkább megveszem,amíg lehet interneten,így olcsóbb,de nekünk egy havi adag így is 20.000 ft (kiírva 10.000 ft volt).

ja,mindegyikből havi 10 dobozzal írhatnak fel havonta állítólag.

2015. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!