Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz volna, hogy nem egészsége...

Igaz volna, hogy nem egészséges sem a babának, sem a kismamának, ha a kismama a hátán alszik?

Figyelt kérdés

Állítólag valami fontos eret nyomhat ilyenkor a méh súlya, ami akadályozhatja a baba légzését / tápanyagokhoz jutását?


De mi van akkor, ha közben a baba meg nem nagyon szereti, ha oldalt fekszem, mert oldalra szokta kidugni a kis tappancsát, és egyből reklamál, hogy forduljak más irányba?



2015. júl. 23. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én végig aludtam háton, semmi gond nem volt. Kislányom is utálta,ha pl a bal oldalamon feküdtem. 😃 Egyébként teljesen egészséges 5 hónapos baba.


Viszont mikor Nst-n voltam az egyik csajszi a hátára fordult és a babájának elkezdett csökkeni a szívhangja. Mondta neki a szülésznő, hogy forduljon vissza az oldalára, és azonnal rendeződött is.

Szóval nála pl valós volt ez a nem szabad háton feküdni dolog.

2015. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy. Énis olvastam ezt és figyeltem is rá. Mindig oldalt aludtam el, de a hátamon ébredtem :D 3 egészséges gyerekem van
2015. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Mikortól ajánlott oldalt aludni? A 10. hétben járok, gondolom, ilyenkor még akkora gond, ha hason, félig hason, vagy háton alszom el. Az oldalt alvás csak sok párnával megy, nekem elzsibbad tőle a karom, lábam.
2015. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mármint nem akkora
2015. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a babának, az anyukának se feltétlen jó. Előrehaladott terhességben háton fekve a baba a gerincre nehezedik, nagyobb a terhelés a beleken, hátizmon, és az ereken. Ez légzési nehézséghez, izomfájdalmakhoz, aranyeres panaszokhoz vezethet.


Én konkrétan háton már alig kapok levegőt (34hkm) és a baba is kirúgja a ház falát, hogy mozduljak már.


De egyébként erre is igaz, mint a terhesség alatt majdnem mindenre, hogy ha figyelsz a tested és a magzat jelzéseire, nagy bajt nem csinálhatsz.

Azaz amíg neked kényelmes, és ő se jelzi, hogy nem érzi jól, addig mehet háton.

2015. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha eljön az az idő, hogy a baba háton fekve nyom valamit, azt te is észreveszed! Nekem sajnos még a 30. hét előtt eljött ez az idő, képtelen voltam háton lenni, mert úgy nyomott ott valamit a kisfiam a súlyával, hogy rosszul lettem! Így folyton rosszul voltam. Így nálam maradt a hol jobb oldalt, hol bal oldalt fekszem dolog. Viszont mivel nagy hasam volt, így mindig kellett a hasam alá oldalt fekve tennem valamit. Szépen alátettem a takarót. Teljesen jó volt így.
2015. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én végig a hátamon aludtam. nem volt aranyerem, sem savam..semmilyen fájdalmam sem volt.
2015. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én végig a hátamon aludtam.

Oldalt nem tudtam, mert nagyon fájt a hasam egy idő után.

Semmi baja nem lett se nekem,sem egyik gyerekemnek sem.

2015. júl. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nyomni fog valamit a baba háton fekvés közben, akkor úgyis érezni fogod, nekem aztán elhiheted. :)

Én annyi ideig sem bírtam ki háton már a végén, amíg a doki ultrahangozott, rosszul lettem UH közben, majdnem elájultam, onnantól kezdve oldalt feküdhettem miközben vizsgált. Szóval van aki nem bírja. Nekem a babának sem volt kényelmes, ő is kapálózni kezdett amikor a hátamon feküdtem.

2015. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!