Tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
kislányom 2 hónapja nem gyarapszik normálisan! kis sulyal született , most 5 és fél hónapos de még mindig csak 5 kiló 700!!!! :( plusz nagyon étvágytalan, ha nem erőszakolnám bele azta pár kortyot egész nap nem enne semmit!!!!!!!!
2015. aug. 17. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk elviszed orvoshoz és az ő segítségét kéred, esetleg kivizsgálásra küldik, hogy minden rendben van-e és adnak tanácsot, hogy mit hogyan tudsz tenni.

Bár ha 5700 gramm majd fél évesen és írod is, hogy eleve kis súllyal született, akkor azért ez nem olyan kevés.

De gondolom rendszeresen viszed orvoshoz, védőnőhöz, szerintem ha úgy látták volna, hogy gond van, már szóltak volna.

2015. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2400 született!!! persz hogy viszem dokihoz már hülyéek néznek hogy ennyit parázom, de szerintem nagyon nem normális hogy nem akar enni!!!
2015. aug. 17. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha kis súllyal született (2500-2900 g?), fél éves korára megduplázza a súlyát. De ha aggódsz, egy 5 hónapos babánál tényleg nem lehet mást javasolni, mint hogy orvoshoz vidd el. Tudom, hogy mit érzel, az én fiam is nagyon rossz evő a mai napig és mindig is alacsonyabb volt a súlya, mint a kortársainak. Viszont egészséges, eleven 2 éves.
2015. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor ahhoz képest ez nem rossz súly ám.

És ha még rád néznek furán, akkor hidd el, hogy minden jó így, ahogy van. És igen, vannak olyan időszakok, amikor éppen nincs jó étvágyuk a babáknak, vagy nem esznek annyit, de ha nem fogy, hanem gyarapodik, ha minimálisan is, akkor nincs semmi gond!

Nem mellesleg a babák is emberek és amilyen melegek mostanában voltak, ne csodálkozz, ha neki sem volt olyan az étvágya. Majd alakul. Ha meg gond van, akkor azt úgyis jelzi a gyerekorvos vagy a védőnő!

2015. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat: nem csak a hőség miatt eszik rosszabbul? Lehet ha bejön tartósabban a hűvösebb idő, ő is többet kíván. Legalábbis nálunk így volt/van.
2015. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon remélem hogy a hőség miatt nem eszik! olyan rossz érzés mikor látom a meghökkent arcokat hogy ilyen kicsi? de hát én már mindent megpróbáltam, az orvosom meg azt javasolta hogy vigyük kivizsgálásra Magyarországra mivel külföldön élünk itt meg nagyon rosszak az orvosok! ebben a hónapban csak 200 gramot hizott!!!!!!! :(
2015. aug. 17. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Fiam 2700 g-mal született, és 5 hónaposan volt 6100 g.

Szóval szerintem nem kicsi a babád egyáltalán, és tényleg lehet hogy a meleg miatt étvágytalan most.

2015. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzátáplálással hogy állsz?
2015. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
eleinte ette, most összecsukja a száját és nem engedi hogy valamit be tegyek oda neki!!!
2015. aug. 18. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!