Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejalergiás a kisfiam, valaki...

Tejalergiás a kisfiam, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
kisfiam 14 hónapos.3 hónapos kora óta folyamatosan pöttyös, arca dagadt és a torokválladák is pozitív volt. 1 éves korára kiderült hogy van egy 3as fokozatú tejalergiája. Mivel a torka is pozitív volt állandóan azt mondják az allergia vonzotta magával így fájt neki és sziláprd ételt nem sokat evett vagyis evett de nem lakott jól vele így neki a tápszer minden étkezésnél jelen volt, a gyerekorvos szerint ez nem baj. azt mondják 3 fajta tápszer van a tejalapú az egyértelmüen nem jó nekünk, a lebontott minimális tejalapú ez allergiásoknak való és a szójaalapú. ettük a pregomint, a peptit de ezektől is pöttyös volt, most a som nincs forgalomban így a humana sl szójaalapút kaptuk de attól is nagyon kiömlött. azt mondják nincs olyan tápszer ami nekünk jó így rízstejet adjak neki ami 799ft/l ami egy napra elég. ez sajnos elég drága. Már gyümölcsöt sem adhatok neki. ételalergia vizsgálaton csak a tej, tijás szója és liszt lett vizsgálva, nagy ételallergia vizsgálatra nem küld senki. Mit csináljak?
2015. aug. 23. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én annyit kérdeznék hogy az anya tejtől is tej allergiás lett? Nem csak ezektől a mű tejektől? Mert ezektől nem lenne csoda hogy allergiás.
2015. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Kezet foghatunk. Nálunk ugyanez volt..... De utáltam azt az időszakot. Mi nem tejjel helyettesítettük, hanem gyümölccsel. Gyümi megfőz, turmixol, szűr, ha kell, felhigitod a levèvel, amiben főtt, ès azt adod a cumisüvegbe. Tulajdonkèpp kubut kèszítesz. Bármilyen gyümölcs jó, de rèpát is rakhatsz bele. A rizstejet meg főzd te. Neten sok receptet találsz, egyszerű.

A fehèrjèt meg lehet pótolni csirkehússal, tojással. A szójára nem allergiás? Mert írtad, hogy attól is pöttyösödött. Nekem a lányok attól is pöttyösek.

Írj nyugodtan privit, ha kèrdèsed van, nekem 3 gyerekem súlyosan allergiás alap dolgokra is, szívesen segítek.

2015. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem kapott anyatejet sajnos nem volt.
2015. aug. 23. 15:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Neocate. Gasztrós felírja. Az aminosav alapú, nulla allergén.
2015. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem az egy éves lányom tejallergiás. a szója nem jó,hasonló a szerkezete a tejfehérjéhez,a legtöbb tejallergiás a szójára is érzékeny,nem is tudom miért azt mondták neked. maradt a neocate,azzal az egy baj van,én úgy tudom 1 éve korig adhatnak rá támogatást (gasztrós) és anélkül majdnem 10ezer egy doboz,de azért nézz utána hátha rosszul tudom. az biztos jó lenne a fiadnak. gyümölcsöt miért nem adhatsz neki? ha van rá pénzetek,menjetek el külön magán laborra,vérvételes étellallergia teszt, 40 fajta ételt letesztelnek. de csakis megbízható jó helyre,ezekre a humbug vackokra ne!
2015. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Irány magán gasztos orvost keresni.Nem leszólás,komolyan.

Az én fiamnak szerintem az életben ki nem derült volna,hogy tejfehérje intoleranciája van.(ő nem pöttyös,nem dagad semmije,csak állandóan "meg volt fázva" mindig antibiotikumot szedett és komoly refluxa is lett: annyira,hogy már fecskendővel etettük....)

Szóval ha tudsz szerezni BÁRHONNAN neocate lcp tápszert,szerezz neki.

1 éves korig írják fel,de utána is felírható,egyedi támogatásra.Nekünk is így jár már csak.

Neten szokott lenni eladó,de ha gyorsabb,el kell menni vala valami magánrendelésre.Ne járjatok úgy,mint mi,hogy már a fecskendővel etetés sem vált be,mert az is vissza jött és még arra is azt mondták,hogy normális.Nem az.Még a kórházban sem vették észre,hogy mi a baja,komolyan mondom.

Én jöttem rá,itt a neten és kerestem magánorvost.Az első így is rendben találta( mert nincs kiütés,nincs semmi bőrtünet,Istenem,piros a torka,vírus stb) a második kezdte el vizsgálni érdemben.

Csongrád megyében tudok ajánlani,Dr Vajdovich Évát,Szentesen rendel,ha mondod,hogy sürgős,hamarabb kapsz időpontot is.

Nagy étel intolerancia vizsgálatra minket se küldött senki anno 8akkor még nem találtam meg a doktornőt) én néztem utána,hogy pici babával (akkor 7 hónapossal) hová lehet menni.Pécsen lett a leghamarabb időpontunk az országban,elmentünk,zt hiszem 28 ezer volt a vérvizsgálat,de vagy 2 A4-es oldal.Szerencsére nálunk csak a tej.

A neocate az egyetlen aminosav alapú tápszer jelenleg.Arra nem lehet allergiás,nincs benne egyáltalán tehéntej.Szurkolok nektek!

2015. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!