Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kisfiam 4 hónapos és néhány...

Bakóné M. Zsuzsa kérdése:

Kisfiam 4 hónapos és néhány napja nem akar enni.3 hetes korától tápszeres. Alig tudok belediktálni 50-60 ml-t alkalmanként, a tejpépet és a gyümölcsdesszerteket jobban megeszi, mint a tápszert.2940 g született, most 6000 g körül van. Normális ez?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy nem normális dolog ez, de aztán megszületett a lányom, aki sem szopizni, sem tápszert inni nem akart igazán. 5 hónapig kínlódtam vele, és akkor megkezdtem a hozzátáplálást. Minden mást szívesen megevett, de a tápszert nem igazán szerette. Viszont mivel azt akartam, hogy megfelelő vitamin-mennyiséget kapjon, ezért tápszert sokszor összekevertem gyümölccsel, zöldséggel, és úgy elfogadta. A tejpépeket is szerette. Úgyhogy neki is jobban bejöttek a normális ételek.

A tápszerből nagyon keveset fogadott el, azt is csak 9-10 hónapos koráig, utána nem volt hajlandó egyáltalán meginni. Joghurttal pótoltam a tejes dolgokat, mert azt imádta. 1 éves kora után a tejet, tejitalokat sem itta meg. Doki azt mondta semmi gond, a lényeg, hogy fehérjéhez jusson, pl. hús által, de nem lesz gond, ha nem issza a tápszert vagy tejet.

Már 5 éves, teljesen egészséges, és mindig jól fejlődött.

2015. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg más tápszert kipróbálni?
2015. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Próbáltunk másik tápszert, ugyanez a helyzet...
2015. márc. 14. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!