Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hetes a kisfiam, azt mondta...

6hetes a kisfiam, azt mondta doktornő, hogy tejalergiás, mert pöttyös lett a pofija. Eddig tápszert evett (tejalapút) utána írt fel tej nélkülit, de attól nem lakott jó. És most anyatejet eszik. Lehet tőle baja, hogy tejalergiás?

Figyelt kérdés
És aki szopizi azt ilyenkor megvonják tőle?Hissz az a legjobb a babának nem?
2010. jan. 12. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Ha tejallergiás akkor megvonják az anyatejet.Vagy Te teljesen tejmentes kajákat fogyasztasz?Attól van az allergiája amit Te megeszel, és van benne tej.Még a szalámikban is található!Kaptál segítséget, hogy mit nem szabad enned?Ha erre nem ügyeltél, akkor ne szoptass!

Nem véletlenül kapta a tejmentes tápszert!Ilyen téren van sajna tapasztalatom.

2010. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 fotucsok ***** válasza:
Nem csak egyszerű tejkiütés az anyatejtől? Az én kisfiam is tele volt tejcsipöttyökkel ebben a korban, de az normális. Azt mondta a védőnő meg a dr.nő, hogy kenegessem anyatejjel, de magától is el fog múlni. Az anyatej okoz ilyet.
2010. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb.ebben a korban távoznak Anya hormonjai a kicsi testéből.Az én kisfiam is kb.6hetesen lett csupa pötty.Még a kis szemhéján is tele volt.Kb.2 hétig tartott,úgyan úgy szopizott.Nem lehet,hogy csak erről van szó?Én azért utána néznék pontosabban,mielőtt teljesen megvonod az anyatejet tőle,mert az a legjobb minden kicsinek.Sajnos nekem csak 3 hónapig volt lehetőségem szoptatni,járj utána és ha lehet,szoptass szoptass szoptass.
2010. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Első vagyok.Fejd le a tejet, és tedd fagyasztóba, hátha később kinövi az allergiát, és akkor jól jöhet.Ezt majd a doktornő eldönti.Beszélj vele, ha nem érted a dolgokat!
2010. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

na most ezt nem értem!

eddig tápszert kapott, és nem szoptattad, most pedig elkezdted szoptatni, és nem eszik tápszert?!

zavaros.

mi az, hogy a tejmentestől nem lakik jól?! ilyen nincs.


de én is azt ajánlom, hogy kérdezd meg az orvost, mert ez így össze-vissza van.

ha azt mondta, hogy tejallergiás, akkor nyilván igaza is van, és nem csak kiütései vannak az anyatejtől. azért az orvos diagnózisát ne bíráljuk már fölül...

2010. jan. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne vond meg tőle az anyatejet, hanem tarts diétát, ne egyél semmi olyat ami allergizálhatja a babádat. És szerintem mindenképpen vidd el egy bőrgyógyászhoz, a gyerekorvos akár tévedhet is, nálunk is előfordult, ő nem szakorvos. Az anyatejtől allergia esetén csak akkor lesz baja, ha te eszel-iszol tehéntejet, vagy tejtermékeket, önállóan nem.
2010. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy csomó termékben van tej.Abban is, amire esetleg nem is gondolsz!Ha most kezdenéd a tejmentes diétát, akkor is hat hét kell, mire teljesen kiürül a szervezetedből a tej.A gyerek az első!Ha a doktornő azt mondja csak tápszer, akkor CSAK TÁPSZER!
2010. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 fotucsok ***** válasza:
Vagy esetleg az anyatejen női tejet értesz? Ha nem te szopiztatod, akkor is a női tej a legjobb a babáknak.
2010. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég!Úgy látom itt egy csomóan nem értik a tejallergia lényegét.

Na, most leírom mit tegyél.Ne szoptass holnapig!Reggel hívd fel az orvosod, mit kell csinálnod, mert nem tudod.

Mondja meg, hogy szoptathatsz-e vagy sem.Ennyi.

2010. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
sziasztok!Sajnos én nem tudom szoptatni és hordom neki az anytejet,de már nincs annyi pötty az arcán.Nem igazán bizok az orvosban,mert nem túl jokat hallottam róla (keresek egy másik orvost).Meg azt mondták,hogy minden csecsemőnek ezt mondják.Na de végre sikerült tejet szereznen,nem fogom tőle megvonni,hisz ez a legjobb neki nem?
2010. jan. 13. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!