Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5 hónapos lányom nem eszik...

Noémi0426 kérdése:

5 hónapos lányom nem eszik csak altában! Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Látom rajta hogy éhes meg már szinte sír, de egyszerűen nem hajlandó enni! Egy korty a szájába megy és el fordítja a fejét! El kell altatom és csak utána tudom megetetni! De Hozzáteszem miután elaltatom úgy eszik mint aki még sosem evett! De éhen meg nagyon nehezen alszik el! Próbáltam több tápszert is, Humana H.A1 + a banános Humana, Beba H.A start, Hipp,most a Milumil H.A1 Optima Pro, és mindegyikkel ez a helyzet! Mi lehet a baj? Már teljesen tanácstalan vagyok!
2015. szept. 19. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálást még nem kezdted el?
2015. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elöször is ezt ne csináld toabb, met tönkreteszed a szervezetét - ha megszokja, hogy alvás közben eszik, azzal igen komoly étkezési zavarokat okozol neki, ami késöbb nem biztos, hogy gyógyítható!!!!!


Ha nem akar rendesen szopni, akkor lehet, hogy a foga jön és amiatt érzékeny az ínye, lehet, hogy az etetési idöben már túl éhes "túlpörgött" és emiatt nem tud enni - probáld többször és rövidebb idöközönként etetni, vagy maga a szopás a probléma - próbáld ohárból vagy kanálla adni neki a tápszert.

2015. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elozo: irta, hogy tapszeres.

Kerdezo: hozzataplalas 4 hotol mehet tapszereseknek.

2015. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Etesd meg álmában-elhiszem, hogy mások szerint elképzelhetetlen, de igenis van az a gyerek, akinek semmi baja, ordít, hogy éhes, és akkor sem kell neki a cumisüveg. Nekem három ilyen jutott,miis alvásban ettünk, mert a kanalasból nagyon kevés fogyott a hozzátáplálás elején ahhoz, hogy jól lakjon, és akármilyen üveggel/tápszerrel próbálkoztam, ébren nem kellett. Elaludt, megetettem. Egyre többet eszegetett kanállal, és szép lassan kiváltottunk minden étkezést. De igenis volt két hónap, mikor muszaj volt álmában etetni, mert ordított az éhségtől, és még nem volt érett a kanalazgatáshoz. Egyébként mind a három egészséges, jól fejlett gyerek lett. Kitartás, kanalazgassatok gyakran, ezen is túl kell jutni.
2015. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A második válaszolnak csak annyit szeretnék, hogy szerinted nem próbálom a nap 24 órájában ébren etetni? Fontos nekem hogy egyén így ha ébren nem hát muszály rá megoldást találnom! Egyszerűen elfordul erőltetni meg nem fogom! Szerintem nem igazán lehet baja attól hogy altában eszik, hiszen sok baba a cicin is elalszik és eszik attól tovább! Az utolsó válaszolnak pedig nagyon szépen köszönöm! Persze kanalazzuk mi is de még a tápit nem lehet elhagyni! De nagyon megnyugtatni! Nálatok is 4-5 hónaposan volt ez?
2015. szept. 19. 14:36
 6/13 A kérdező kommentje:

*megnyugtattál

Kijavít a telefon

2015. szept. 19. 14:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél nem volt gond, ő úgy evett, ahogy a nagykönyvben meg van írva. A második 3hónaposan kezdte, hogy nem hajlandó tápszert enni, és hát pici volt, semmi mást se akart. Vele az vált be, hogy vettem gyümölcs bébiételeket, és azzal kezdtem ízesíteni a tápszert. Minden etetésnél görcsben volt a gyomrom, hogy csak egyen eleget... volt hogy 3-4félét kellett csinálnom, mire megette vmelyiket..maradt az álmában etetés...nagy nehezen kihúztuk a 4.hónapig, akkor abszolút átálltunk a kanalazásra, tápszert csak éjjel volt hajlandó-nappal mindig felébredt közben, és nem evett tovább. Akkor azt mondtam, nem kell több gyerek, ezt még egyszer nem csinalom végig. Erre jöttek a picik, ikrek, egyszerre találták ki 4 hónaposan, hogy nem kell a tápszer. Üvöltöttek, amíg elaludtak, akkor megetettem őket. Aztán 6hónaposan rászoktak a hasonfekvésre, és már csak éjszaka ették neg a tápszert. Most 8hónaposak, és egyáltalán nem hajlandóak tápszerezni. Szerencsére már minden mást esznek, így nem aggódok. Szóval van ilyen. Túl kell élni. Kitartás.
2015. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy túl sok inger éri?

Az én kislányom is hasonló volt ennyi idősen.

Csak úgy ivott, ha síri csendben a besötétített szobában, mellé bújva adtam a tápszert.

Azóta kinőtte ezt.

2015. okt. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TakViki válasza:
Hasonló nálunk a helyzet sajnos! Kisfiam 6 hónapos és a maltofer cseppek és folsav szedésével kezdődtek a drasztikus problémák. Előtte 2 hónapos koráig szinte "zabált" aztán az első oltások óta csökkenőben az étvágy. Már csak álmában lehet etetni.Nappal is..gyógyszereket szed gyomorra sajnos,mert kórházban is voltunk a nemevése miatt és ott adták illetve szondával táplálták mivel semmi ötletük mi a baja! Minden lelet jó szerencsére! Kérem valaki segítsen meddig mehet ez, mit lehet tenni. Ha ébren van üti ki a cumisüveget a kezünkből tudatosan. Kanállal nem tud enni még, még az amlát sem fogadja ugy. Főzelékeket kezdünk de cumisüvegből sikerül csak.már azt is csak akkor ha alszik.
2015. okt. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TakViki válasza:
Tápszer válogatással mi is próbálkoztunk.vannak amiket egyáltalán meg sem evett. Semmilyen íz nem tetszik neki igazán, tehát választani sem tudok. Az elején minden főzelékből evett egy hete kb már az sem kell csak álmában az is. gyümölcs sem,babapiskótát sem szopogatja,fintorog mindenre.
2015. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!