Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Jövő héten lesz 4 hónapos a...

Jövő héten lesz 4 hónapos a kisfiam és elkezdtük az almát eszegetni! Miket és hogyan adhatom a picinek a különböző ételeket? Milyen receptek vannak?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
nem a kerdesedre valaszolok, bocsanat. de mondd mar meg legyszives, miert ragoznak az anyukak igy ahogy te, hogy " eszegetunk", " jarunk", " jatszunk", "betegek vagyunk"...stb?
2015. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően értem az első problémáját, és sok esetben teljesen jogos a felvetés. Például ha azt mondja, hogy "még nem vagyunk szobatiszták". De spec az evést tényleg együtt csinálják, lévén, hogy a 4 hónapos nem nagyon tud még egyedül.


Almát, barackot, szilvát adhatsz neki nyugodtan. Recepteket egyelőre felesleges, még legalább egy hónapig csak egy-egy kanállal fog enni. Nézz egy hozzátáplálós táblázatot és vedd sorra a kóstolandókat.

2015. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
erre en is gondoltam, 2. , miutan elkuldtem a valaszom, hogy az eves ( esetleg a jatek), valoban kozos tevekenyseg, de az evesnel anyuka nem eszik, csak etet. na mind1.
2015. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tápszeres baba? Orvos mondta, hogy kezdjétek a hozzátpálálást? Mert tápszeresnél 4,5-5 hónapos , anyatejes babánál 6 hónapos kor körül javasolt elkezdeni a hozzátáplálást.

Alma...recept...hááát... Én Sinlaccal adtam, megpároltam az almát, összeturmixoltam és Sinlac péppel összekevertem. Aztán alma+krumpli, alma+barack, körte (lehet kicsit meghajtja).

2015. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam első kostolásnál is már majdnem megevett egy teljes almát :) Kekszet is egy-két nap után reszeltem neki, mert csak az alma nem egy kalóriadús étel a babának sem, és megéhezik könnyen. Sütőtök szezon van, főzd meg a tököt, (főtt) almával, főtt répával lehet adni. Az arány rád van bízva. Ha nagyon nincs ötleted, boltban nézd meg a bébiétel konzerveket, onnan kaphatsz ötleteket, hogy milyen hozzávalókból készíts főzeléket illetve desszertet. Pl. a tízórai vagy uzsonnás "tömítőanyagnak" nagyon jó az apró szemű zabpehely. Kevés vízzel mikróban egy-két perc alatt puha lesz, és hozzá lehet adni a gyümit.
2015. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bébiételekkel azért csak óvatosan! Azokban lehet olyan összetevő is, amit csak bizonyos rész kivonása után lehet adni a babának. Pl. 4 hónapos bébiételben már lehet málna, de abban nincs benne a málna magja. Házilag pedig nem tudod kimagozni.

Az első ételek az alma, őszibarack, sütőtök, krumpli, répa. Egyszerre csak egy újfajta ételt adj neki, mindig délelőtt, hogy kiderüljön, ha valamivel probléma van. Mindenképpen várj néhány napot, egy hetet a következő újdonsággal. Ha már valamit bevezettél, akkor azt lehet keverni a többi étellel. Tehát most kap almát, jövő héten már adhatsz neki sütőtökös almát.

Nem kell sietni a kóstolgatással és folyamatosan bombázni az új ízekkel, Neki már az is nagy változatosság, hogy nem csak anyatejet/tápszert eszik. Az első hónapban érdemes néhány ételt bevezetni, és azokat variálni egymással.

2015. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!