Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Más babája is nyög, erőlködik,...

Más babája is nyög, erőlködik, kinlódik evés közben?

Figyelt kérdés

2 hónapos, tápszeres, és kész vicc az etetés

Nyomkod, kapálózik a kezével lábával, van hogy felsír, közben a szájából folyik mellé a tápszer. Van pedig rendszeresen széklete. Tanácstalan vagyok :(


2015. nov. 28. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ilyenkor meg kellene böfiztetni, és utána mehetne tovább gond nélkül az etetés?
2015. nov. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%

Most kepzeld el, h nem tudsz meg beszelni, egyedül a sirassal, kapalozassal tudod a testi eröfölenyben teged tömö anyadnak a tudtara adni, h nem izlik az etel vagy barmi mas miatt nem jön be, görcsölsz vagy mas miatt...!


Nekem szerencsere anyatejesek voltak mind a gyerekeim, igy nem volt ilyen "elmenyem", de tapszervaltassal van vmilyen valtozas?

2015. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

2-es, ezt aztán jól odamondtad! Most jobb?


Kérdező!

Ignoráld a 2-es válaszát, csak megbántani jött amiért nem vagy az ő mércéjével olyan szuperanya, hogy anyatejes legyen a babád!


Nekem anyatej mellett is csinálta ezt a babám. Püfölt, belesírt a mellembe, hol azért, mert túl gyorsan jött, hol azért mert túl lassan (hanyas cumival adod a tápszert?), hol azért mert kínozták a szelek.


Most is csinálja, amikor már üvegből kapja (nem lehet szoptatni betegség miatt, nincs is elég tejem, tápszert is kap, azzal is ezt csinálja). Türelmetlen, s közben elfelejt nyelni, ezért melléfolyik. Ő ugyan csak akkor sír, amikor elveszem tőle az üveget, hogy megbüfiztessem. De lehet tekergés a gázok miatt is (akkor is ha rendesen van széklete).

Nálunk az a ritka, hogy nyugodt etetéskor. Általában csak akkor, ha nem várom ki, hogy teljesen megéhezzen, hogy teljesen kiürüljön a pocak. Ha ekkor kínálom meg egy picivel, akkor nyugodtan "tűri".

2015. nov. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2 hónapos az enyém is, van mikor elkezd a kezeivel hadonászni, felsírni ritkán, nem tudom miért, én kiveszem a szájából az üveget olyankor és csak akkor adom neki vissza kéri. Van mikor fél perc és van mikor nem rögtön és elkezdem büfiztetni, büfi után már kéri.
2015. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönömba válaszokat! De igen, próbáltam már azt hogy olyankor megbüfiztetem, de aztán ugyanúgy eszik tovább. Tápszerváltás most lesz esedékes mivel koraszülött volt és eddig a neki való speciális tápszert kapta. Reméljük nem lesz rosszabb. És igen valószinü hogy a szelek bántják közben.
2015. nov. 29. 09:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezö, örülök, h neked nem ugy jött le, h kötözködni vagyok itt. :)


Volt olyan ismerösöm, akinek sajnos egyik tapszer sem volt jo, töle hallottam hasonlo tüneteket, viszont volt köztük olyan tapszer, amelyiket azert jobban viselte (ha nem is teljesen tünetmentesen).

Anyatejeseknel sztem akkor van ilyen tünet, amikor tul gyorsan eszik, ez is okozhat sztem görcsöket, tovabba a rossz "evesi technika", amikor levegöt nyel... Nem tudom, ezeket tudod-e (lehet-e?) szabalyozni tapszeres eteteskor?

Remelem, a tapszervaltassal megoldodik, ha nem, erdemes többet kiprobalni, probacsomagokat esetleg, ill. a hypoallergen tapszert, sztem.


2.

2015. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém anyatejes és tápszeres is. Mindkét esetben ezt csinálja már 2 hetes kora óta, ugyanis mindig szopizás közben kakil és bántják a szelek is.
2015. nov. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi ujsag? Jobb lett a tapszervaltassal?


(2.)

2015. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nek oldódott meg, még mindig előfordul. Végigpukizza az evést ami zavarja..
2015. dec. 14. 22:11
 10/12 A kérdező kommentje:
*m
2015. dec. 14. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!