Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Olyan anyukak segitseget,...

Olyan anyukak segitseget, velemenyet kerem, akiknek bukos babajuk van tapszeres, teat vagy vizet adtok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 2. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Sima vizet adtam neki, a teát sosem itta meg.

Az én lányom nagyon sokat bukott.

Volt olyan 2,5 hónaposan, hogy megetettem, akkor kihányt rengeteget. Leraktam aludni, felébredt 3-4 óra múlva és kihányt megint egy hatalmas adagot.

Ez így újszülött korától fordult elő és 2,5 hónapos korára egyre gyakrabban. A súlya nem igazán nőtt, legalábbis nagyon lassan, mint a kortársaié.

Centiben sem nőtt, 52 centivel született és 2,5 hónaposan 53 centi lett, míg más gyerekek ekkor mára 62-es body-t kezdik nyúzni.

Sokat aludt (mondjuk ez számunkra nem volt ok, mivel ő 2 hetesen már átaludta az éjszakát), azóta is nagyon jó alvó, pedig már 5 éves. :)

Lényeg, a lényeg, hogy bevittem a kórházba és megmutattam az aznapi (ez volt du. 3-kor) textil pelenkás - széthányt termést. Ez egy átlagos napon kb. 12-16 darab totál hányós pelenkát jelentett.

Azonnal felvittek a bel. csecsemőre, bent is tartottak minket.

2,5 hónap alatt az akkori gy.orvosunk 8 féle tápszert próbáltatott ki velünk. Eközben számtalanszor székrekedése volt a gyereknek, kiütései lettek, stb.. stb.. stb..

Szóval a kórházban kivizsgálták teljesen. Egy előnye volt: kiderült, hogy az egyik veséje pár milliméterrel kisebb ,mint a másik. Ez önmagában még nem volt probléma, de próbálták összekapcsolni mással, ami a bukás kiváltásához vezethet.

Lényegében 3 éves koráig évente mentünk kontrollra, de addigra ki is nőtte ezt a problémát. :)


Szóval, úgy egy hét után az egyik gyerekorvos a kórházban (épp ügyeletes volt) jött vizitelni. Adott egy almát és egy reszelőt, hogy kezdjem el pépesre reszelt almával etetni minden etetés előtt a lányunkat.

2,5 hónaposan korainak tartottam, de kipróbáltam.

Na, azóta egyszer sem bukott a lányunk. Minden benne maradt és szépen behozta az elmaradásait. :)

2016. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen hogy valaszoltal.mi is igy vagyunk most mar suritett tapszert kap es nem jo visza olyan sok.Holnap kiprobalom en is az almat.A doki mondta hogy ne adjak folyadekot mert akkor tobet fog bukni.
2016. jan. 2. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Vízzel kínáltam néha, de nem nagyon fogadta el, a tea fel sem merült bennem. 4 hónapig csak tápszert ivott, max. egy-két korty vizet összesen egész nap. A hozzátáplálás elején is még egy ideig csak nagyon kevés vizet kért.
2016. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bukós a babám de nem olyan durván, ő szépen fejlődik. Mikor bukós tápszert írt fel az orvosa említette, hogy sűrítheti a kakit és kérdeztem, hogy lehet-e ezzel tenni valamit azt mondja nem. Ha vízzel vagy teával itatjuk akkor ugyanott tartunk, mindegy, ha nem is kapna bukós tápszert. Végülis nem jött be de ez a kérdés szempontjából mindegy is. Pocakban keveredik a folyadék. Egyébként kamilla teát itatok vele, de általában elutasítja ahogy a vizet is, egy-egy kortyot iszik. Kamillát korábbi húgyúti fertőzés miatt kapja meg a kakit is lazítja.
2016. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerek bukós volt! 7-8 hónapos koréig nem kaptak se vizet se teát. A pici se kap most. Doktornő azt mondta nincs rá szükség, tényleg nem volt, semmi bajuk nem lett. A sűrített tápszer a folyadék. Lényeg, amikor bevezetjük előbb a gyümit az is sűrűbb legyen. Majd én amikor itatni kezdtem, meggyelevt adtam, azt is besűrítettem. Muszáj. Ha adsz híg vizet vagy teát, ott vagy ahol a part szakad, rossz a babának, mert az még könyebben felszalad, mint a tápszer.

Folyamatos gasztrós kontroll alatt voltunk/vagyunk, én bízom a doktornőben.

2016. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mi lenne ***** válasza:
nálunk a reszelt alma és a reszelt keksz pépesre keverve jött be. vagy délelőtt, vagy délután kapta meg.
2016. jan. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolso almas keksz utan kimaradt a bukas vagy csak kevesebet bukot.nekunk igy is jo visza alma darabokal.
2016. jan. 20. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!