Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lesz az első Am Staffom...

Most lesz az első Am Staffom és hozzáértők segítségét véleményét kérném ki. Ki tud segíteni benne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vállalom be az első Am staffomat. Igazából kettőt szeretnék, egy fiút és egy lányt, de úgy vagyok vele hogy elsőnek 1 evét töltök az egyik kutya betanításával és utánna szeretném a másikat is megvenni. Elég sok időm van kutyával foglalkozni, imádom a kutyákat sosem ütöm és nincsennek megkötve. Ha vendégek jönnek nálunk akkor is kenelbe szeretném őket tartani. Olyan kiskutyát veszek, aminek a szűlei idegileg nincsennek tropán. Van 2 West Highland White Terrierünk, azokkal hogy jönne ki ha 2 hónaposan hoznám el a stafit és neveléshez kérnék tippeket, trükköket vagy egy nagyon jó könyvet ami az am staffról szól. Első kutya mindenféle képpen szuka lenne.
2015. okt. 24. 16:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

"Ha vendégek jönnek nálunk akkor is kenelbe szeretném őket tartani"


Miért kéne bezárni egy kutyát kennelbe ha vendégek jönnek?


Beszélj tenyésztőkkel,gazdákkal,olvasgass sokat.


Ha egy ilyen alapvető kérdést megkérdezel,hogy a többi kutyátokkal,hogy jönne ki egy kölyök kutya,akkor ott sok hiányosság van kutyák ismerete terén.


Így én egyenlőre,leírásodat tekintve neked nem való Staffordshire terrier!

2015. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
A staffihoz határozott következetes gazda kell!
2015. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

"Ha vendégek jönnek nálunk akkor is kenelbe szeretném őket tartani."


Minek? Egy jól szocializált am. staffot nem kell bezárni azért, mert vendég jön.


Biztos, hogy fel vagytok készülve négy kutyára? Viszitek minden nap legalább 2-szer kiadós sétára őket? Hajlandóak vagytok kutyaiskolába menni velük és otthon is következetesen, nap mint nap foglalkozni, tanítani, szellemileg és fizikailag lefárasztani őket? Fogjátok tudni a két fajta eltérő igényeinek megfelelően differenciálni a törődést, vagy a westie-k attól fogva csak kuksolnak majd a kertben?


Az, hogy nem vered a kutyát és nincsenek kikötve, az édeskevés, mondhatni teljesen alap, ettől még nem lesz jó egy kutyának sem az élete.

2015. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
1-es igen hiányosság van kutyák terén. Nem hiszem hogy te vagy akárki úgy kezdett neki valaminek hogy teljesen profi első próbálkozásra. Szerintem sok gazdával meg igenis dicséretes a próbálkozásom arra hogy előszőr képes vagyok elolvasni egy könyvet a kiadott fajról, más emberekkel ellentétben akik megvesznek egy nagytestű kutyát és ahogy nagyobb lett szarnak rá onnantól.
2015. okt. 24. 17:52
 5/20 A kérdező kommentje:

*Sok gazdial ellentétben


Kedves utolsó!


Az anyagi háttér megvan 4 kutyára. Rendszeresen futok és járkálok össze vissza, ezt egy kutyával az oldalamon is megtudom csinálni. A munkámból kifolyólag rengeteg időm van. Az udvarunk iszonyat nagy a kutyák mozgásterének kielégitésére is.


Lehet hogy nem vagyok a tökéletes gazdi egy amstaff számára, de azért tettem fel itt a kérdésemet hogy könyveket ajánljatok róluk és a hiányosságaimat pótoljam. Ha meg úgy érzem hogy nem lesz időm, erőm, kedvem a 4. kutyával foglalkozni akkor természetesen nem vállalom be.

2015. okt. 24. 18:04
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

"Rendszeresen futok és járkálok össze vissza, ezt egy kutyával az oldalamon is megtudom csinálni."


És hárommal? És néggyel?


"Az udvarunk iszonyat nagy a kutyák mozgásterének kielégitésére is."


Népszerű tévhit.


"Ha meg úgy érzem hogy nem lesz időm, erőm, kedvem a 4. kutyával foglalkozni akkor természetesen nem vállalom be."


Elmeséled, mennyit foglalkozol a már meglévő kettővel? Mi a napirend?

2015. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem egyedül vagyok a családban a kis westie-ket a nők szokták vinni sétálgatni.

A nap 6-7 órájában kb udvaron vannak. Abból játszok általában velük 1 órát + mikor bejönnek. Persze gondolom ez is tré. :D

2015. okt. 24. 18:24
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Szóval van két kutyátok, akikkel nem nagyon foglalkozol az egy óra játékot leszámítva.


Tehát gyakorlati szempontból kezdő vagy.

Én a helyedben felkeresném azt a kutyaiskolát, ahova majd vinném a staffit, beszélgetnék velük, kideríteném, mennyi idős kortól tudok hozzájuk tréningre járni a kutyával és addig otthon mik a teendőim. Esetleg ajánlhatnak jó tenyésztőt is, ahol valóban stabil idegrendszerű, egészséges törzskönyves staffordshire-t adnak.

2015. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Privátban elfogadom a tenyésztő címét/elérhetőségét.


Meg most el is kezdtem két könyvet olvasgatni.


Cesar Millan, Melissa Jo Peltier - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát


Jacqueline Fraser - Az amerkai staffordshire terrier.

2015. okt. 24. 18:43
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

A nagy udvar a kutyának csak egy nagy kennel. Elég hamar unalmas lesz. Nem azért kell sétálni vinni, hogy mozogjon, hanem azért, hogy új ingerek érjék.

Nagyon sokat kell még olvasnod a kutyákról, kutyanevelésről.

Egyébként miért akarsz kettőt?

2015. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!