Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha nem tudtam szoptatni a...

Ha nem tudtam szoptatni a lányaimat, csak két hétig és onnantól tápszeresek, akkor a rákra is nagyobb esélyük van?

Figyelt kérdés
Ne hallottam még ilyet, csak a csapból is ez folyik, hogy a szoptatás a világ legtermészetesebb dolga és bűntudatom van miatta, hogy nem tudtam szoptatni, és ilyenek is eszembe jutnak, hogy mivel az anyatej sokmindentől véd, a táp meg nem, emiatt lehet azok a babák, gyerekek, akik nem szopiztak, hajlamosabbak a rákra is?!
2016. jan. 5. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is! Egyébként sem attól leszel jó anya, hogy szoptatod-e vagy sem.
2016. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A rák kialakulásának lehetöségét a génjeinkben hordozzuk, öröklödés alapon, vagy az életstílusunk alapján nagyobb a hajlam rá. ( dohányzás, egèszségtelen életmód, elhízás stb...) de ez egyértelmü dolog nem? A szoptatás téged vèd a mellrák kialakulásától a jövöben inkább. Köze nincs ahhoz hogy a gyerekednek 55 éves korába lesz e hasnyálmirigy rákja, vagy prosztatálya vagy agyrák vagy akármi!
2016. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Az igaz, hogy a legjobb, ha szoptatja valaki a babát, nade...ahhoz, hogy valóban egészséges legyen az anyatej, úgy is kell táplálkoznia az anyának. Ismerek olyan nőt, aki 1 éves koráig csak szoptatta a gyereket, de közben alig evett valamit, mert hogy ezt nem szabad, azt nem szabad... a gyerek tiszta beteges, 6 évesen annyi kg volt, mint az én 2 évesem (13 kg). A tápszer tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, ellenőrzött minőség. Én a fiamat 2 hónapig tudtam szoptatni, de kellett a tápszeres kiegészítés. A lányomat pedig egyáltalán nem tudtam szoptatni. Évente kb 3-szor betegek, akkor is csak náthásak , ami max 4 napig tart náluk. Barátnőm gyereke anyatejes volt, ő 3 éves létére 3-szor volt már kórházban és szeptembertől májusig szinte egyfolytában beteg. Ennyit az anyatejről.

Persze, h egészséges, meg minden, de NEM ettől függ, hogy a gyerek rákos lesz vagy nem.

Bűntudatod meg ne legyen! Ha nem tudod szoptatni, akkor éheztesd, mert a tápszer ördögtől való? Ugyan már!

Annyira undorító dolog, amikor a szoptató anya nekiesik a tápszeresnek, meg a természetesen szült a császárosnak!

Nem ettől lesz valaki jó / rossz anya!

2016. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De miért kell ezt állandóan hajtogatni, meg, hogy a szülés a világ legcsodásabb dolga, én meg nem úgy éltem meg. Legalábbis magát a fájdalmat nem nevezném csodásnak, csak mikor odaadták a babát. Az ember mindig ilyeneken agyal, és bűntudata lesz... bár a nagyobbik kislányom is tápszeres és sosem beteg, és én is ismerek olyant, aki szoptatott sokáig, aztán állandóan beteg a gyerek... Ne gondoljak ilyenekre, igaz?
2016. jan. 5. 13:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne! :)
2016. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem-nem-nem!!!!
2016. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező! nekem tetszik, ahogy gondolkozol, de azok, akik ilyesmiket beszélnek neked vagy rólad, azok nem úgy gondolkodnak, ahogy az logikus lenne.


Ők vallási fundamentalisták, vagyis, nem azért terjesztik a hitüket, mert szerintük neked az a legjobb, hanem mert csak terjesztik a hitüket, mert nekik (!) az a legjobb.


félreérted őket:) ők téged és engem meg úgy egyáltalán, önmagukat is "sérült" generációnak tartják, azt gondolják, amiért minket csak soha/3 hónapig/6 hónapig szoptattak anyáink, ezért lettünk ilyenek, és ezért kell minket "megjavítani".:)

2016. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szeretnék már abban a korban lenni a babával, amikor már nem csecsemő és a sok indiszkrét ember nem a szoptatással van elfoglalva, hanem majd jönnek ezzel, hogy szeret-e oviba járni, vagy milyen tanuló az iskolában, akkor már nem fog érdekelni a dolog.. :-) Akkor meg ezek a kérdések fognak zavarni.. :-)
2016. jan. 6. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, köszönöm a nullára pontozást:) ennyi örömötök legyen az életben! (hupsz, csak ennyi van:D)
2016. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!