Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 gyors kérdés a tápszerről?

2 gyors kérdés a tápszerről?

Figyelt kérdés
A kórházban azt mondta a védőnő, hogy nem kell mindig forralgatni a vizet, hanem egy kislábasban forraljak vizet, fedjem le, és abból lehet egész nap melegítgetni. Estére ilyen opálos szokott lenni és ilyen fehér darabkák úszkálnak benne, mi lehet ez? Vízkő, vagy a klór? Nem szeretem így adni neki, akkor inkább veszek babavizet! A másik, hogy zöldet kakil, ez mitől lehet? Amíg anyatejes volt, ilyen feketét, meg sárgát kakilt, most zöldet, nem baj?
2016. jan. 16. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

vízkő... nem tudsz mit tenni, vegyél babavizet ha zavar. egyébként jobb ha hűtőbe teszed a vizet, nem csak letakarod.


a tápszertől zöld, nem árt elolvasni a tápszer dobozát, többek között ez is rajta van

2016. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Melyik tápszert adod? Néhány Beba tápszer zöld kakit okoz.

Én vízforralóval forralok és napi 2-3 alkalommal. Este nem szívesen adom neki a reggel forralt fizet ettől nem kell minden evéshez külön forralni persze. De adhatsz persze babavizet is ha úgy kényelmes, felbontás után hűtő, 24 óra múlva azt is fel kell forralni. Én egyébként annak az üvegébe öntöm a forralt vizet is.

2016. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt sem tudtam, hogy hűtőbe kell tenni... köszi!
2016. jan. 16. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem lábasban forralom, hanem vízforraló kancsóban, annak a csőrénél van egy szűrő, felfogja a vízkődarabkákat. (a klóron felröhögtem, nézd meg a periódusos rendszerben, h mi az a klór)


a tápszer dobozán meg nem dísznek van az sok felirat.

2016. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kérdező, pedig a babavíz flakonon is rajta van, hogy felbontás után hűtőben tárolandó, majd újraforralandó...


nem kioktatni akarlak, de tanuld meg, hogy minden amit a babádnak adsz, olvass el alaposan! kezdve a tápszerrel, babavízzel, gyógyszerekkel. ezek a dolgok nem szájról szájra terjednek, hanem rá van írva! :)

2016. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A HA tápszerektől zöld a kaki. Mi most váltottunk sima tápszerre 4 hónaptól és attól sárga szinű lett. (Milumil)


A többit leírták előttem.

Én úgy adom a vizet, hogy forró csapvizet hígítok szentkirályi mentessel iható hőmérsékletűre.

2016. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

5,

hogy olvasta volna, amikor még csak tervezi, hogy babavízre vált?

És nem mindegyik tápszeren írnak ilyet, hogy zöld lehet. Milumil HA Starton például sehol nincs ilyen.

2016. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Humanat használunk, elolvastam, persze, hogy mindent elolvastam, de nem volt rajta ilyen, de akkor normális gondolom... Igen, amíg még nem használtam babavizet, addig nem olvasgatom a címkéjét...de majd akkor mindent elolvasok...a klórra csak azért gondoltam, mert opálos a víz, nem a darabkákra...
2016. jan. 16. 19:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia. Én mindig születésétől kezdve vízforralót használok. Philips-et. Azon van egy szűrő mikor kiöntöd a vizet megfogja a vízkövet. De amúgy babavizet is adhatsz neki,mondjuk én sztem sose tettem hűtőbe,de ki bontás után 24óra múlva fel kell forralni. Na ezt sajna én néha elfelejtettem sajna. 10-11 hós korátol meg már nem forraltam a babavizet.

A lányom bebát evett,attól volt zöld a kaki 😃

2016. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 17. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!