Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » S. O. S. Ásványvíz adható 4....

S. O. S. Ásványvíz adható 4. hós babáknak?

Figyelt kérdés
Egy hónap leforgása alatt már másodjára zárták el a vizet az egész társasházban fél napra. Babám tápszeres és csak bubi mentes ásványvíz van itthon. Ha kiforralom előtte készíthetek neki belőle kaját? Nagyon ideges vagyok, ilyet nem csinálhatnak,hogy minden előzmény nélkül elzárják fél napra. Csináltak már ilyet,de kiírták előtte egy héttel az bejárathoz. Boltba nem tudok menni,mert nincs a közelbe bolt, és egyedül vagyok a babával.

2016. febr. 12. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze.

Aki nem vesz babavizet, az is forralt csapvízből csinálja a tápszert.

2016. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Ha fél napig abból készíted a tápszert, természetesen nem lesz baja. Állandóan jelleggel azért nem jó használni, mert a legtöbb ásványvíznek (kivéve amire direkt babáknak is való) magas a Nátrium-tartalma, ami nem jó a babáknak.
2016. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam, hogy megnéztem, hogy mennyi a babavíz nátrium-tartalma, és kerestem olyan szénsavmentes (olcsóbb) ásványvizet, aminek ugyanannyi volt. Minden vízre rá van írva az ásványanyag-tartalom, ennek alapján könnyen el lehet igazodni.
2016. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ!!! Megnyugodtam. :)
2016. febr. 12. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos nem lesz semmi baja ha fél napig abból csinálod a tápszert.

Nálunk is volt ilyen, én is megcsináltam belőle, azóta viszont van itthon egy üveg babavíz, fel sincs bontva, az ilyen esetekre tökéletes lesz/lenne.

2016. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz fel napig :)


Ilyenkor gondolj arra, hogy az afrikai, indiai csecsemok meg a pocsolyabol isznak, es megis hany milliardan vannak

2016. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sőt, ha nagyon ritkán kap, még forralni sem kell.

Amikor a munkahelyemre bevittem kb. ennyi idős korában, ott döbbentem rá, hogy tápszert (port) vittem, viszont a kikészített vizet otthon hagytam.

Jobb híján egyik kollégám kinyitott a saját készletéből egy ásványvizet és abból kiöntött neki, amennyi kellett.

Semmi baja nem lett tőle. Egyébként nyár lévén még csak meg sem melegítettük, összeráztam a vízzel és úgy itta.

2016. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!