Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A szentkirályi mentesvíz az...

A szentkirályi mentesvíz az babavíz? Tudom, h ra van írva, h adható babáknak forralás nélkül. De akar egy két hetesnek is lehet tapszert keszíteni belőle?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen, a Szentkirályi Baba. rá is van irva h nincs benne nitrit.
2015. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi!:))de amugy Akkor miért van nekik külön 1literes babavizük is?ha a nagy szénsavmentes is igazabol babavíz csak nem az a neve...
2015. márc. 3. 16:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Hát nem tudom... Gondolom azért van kisebb is, mint ahogy a Colca Colából van 2 literes, meg 0,5 literes is :D

2015. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A sima Szentkirályi szénsavmentes nem egyenlő a Szentkirályi babavizzel. Más a kettő.

Ha jól értem, ezt kérdezted.

2015. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem más a kettő, hanem ugyanaz. Teljesen ugyanaz, nézd meg az összetevőket.

2015. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a kettő. Marketing célból van két külön kiszerelés. Sokan nem néznek utána, így a drágábban árult babavizet veszik meg (literre kalkulálva).
2015. márc. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én mindig ebből az ásványvízből csináltam neki a tápszert. Forralás nélkül, csak arra figyeltem, amedidg nagyon pici volt, hogy a 24 órája felbontott maradékát én ittam meg és bontottam újat. Kb. 6 hó körül álltunk át a csapvízre (forralás nélkül), de nálunk jó a víz amúgy. Ha nem lenne jó, akkor most is szentkirályit kapna forralás nélkül.


Megjegyzés: ha tápszeres és van a tápszerben + fluorid (Milumilban van a legkevesebb, babylove-ban több), akkor a szentkirályi az egyik legjobb víz a tápszerhez, mert abban van a legkevesebb és így nem lesz túladagolva a vízben lévő miatt.

2015. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nem mondjátok...soha nem nézegettem a rendes szénsavmenteset, relative azért, mert szoktam ásványvizet inni, szóval nem volt mit összeahasonlitani. :)

Nagyon ritkán veszek babavizet, szokott itthon lenni, ha netán gyorsan kell valamihez akkor legyen, ne kelljen forralgatni.

De ezt nem tudtam...Szóval elmegyek a boltba, megveszem a normál Szentkirályi szénsavmenteset, és voila, mintha babavizet vennék - csak féláron. :)

Köszi Nektek! :)

(ma már megtanultam azt is, hogy mi az a korrigálható kor a babáknál, szóval okosodok folyamatosan itt a GYK-n:))

2015. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!akkor megnyugodtam,mert kisfiam már két hetes kora óta ebből kapja a tápit..és hàt meg soha sehol a neten nem találtam rá konkrét választ,h akár ennyire piciként is mehet-e ezzel..de itt írta egyikőtök,h pici kora óta adta ebből.gondolom akkor par hetes volt ő is ugye?összetevőkbe ugyanaz amugy minkettő..amugy most néztem a brendonba a webshopba a babavizek között sima mentes szentkirályi van..:))
2015. márc. 4. 11:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy az elejétől ezt kapja. Amikor hazajöttünk, a páromat elküldtem "babavízért", mert nem volt tejem és nem voltam felkészülve sem vízügyileg. Akkor valami drága babavizet hozott, másnap pedig bevárásolt és utána már szentkirályit vett és annál is maradtunk. Kb. 1-2 hós kora között nem kellett tápszerpótlás, de vizet ha adtam ezt adtam. Utána pedig már csak ezt vettük, aztán jött a csapvíz. Sosem forraltam fel a palackos vizet. Szerintem nyugodtan adhatod. Most jön a kistesó, ő is ezt fogja kapni, ha szükség lesz rá.
2015. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!