Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ti egy nap hányszor és mennyi...

Ti egy nap hányszor és mennyi tápszert adtok 1 év körüli gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos. Több mint 10 foga van, szépen tud már szinte mindent enni amit mi is, a baj csak az, hogy nem igazán akar.

Eszik a reggeliből ebédből vacsiból valamennyit, aztán eltelik egy óra és hozza a tápos cumisüvegét. Így most úgy állunk, hogy 14 hónaposan napi 3-4-szer igényel 150 ml beba tejitalt. Szerintetek nem sok ez?

A sima bolti tejet viszont nem hajlandó meginni.

A Ti babátok mennyi tejitalt iszik egy nap?


2016. máj. 2. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
15 hós,2x 200 ml-t.Én direktben tejet nem is akarok adni 2 éves koráig.Az estit nem mindig issza meg,függ attól mennyit vacsorázott.
2016. máj. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos lesz pár nap múlva, 3x kap még tápszert, 200-150-200 ml-t. Elhagyhatnánk az egyik tápszert gond nélkül, de nem teszem, mert csak pár korty vizet hajlandó inni napközben. Én úgy vagyok nyugodt, ha megissza az ajánlott 5-600 ml folyadékot. És ez az ajánlott minimum!
2016. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm, hogy írtatok. Az én lányom viszonylag sokat iszik, mert megiszik gyümiléből/vízből egy nap alatt fél litert+ 3x-4x 150 ml tejitalt.

Szerintem elég vaskos (11 kg) és aggódok, hogy nehogy az legyen, hogy túl sok a táp és attól hízik...

2016. máj. 2. 10:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Édességet egyébként nem kap.
2016. máj. 2. 10:15
 5/7 anonim ***** válasza:

2 éves lesz lassan a fiunk.

Ne aggódj,a tápszer szerintem nem egy rossz dolog :-)

Sőt... nekünk anyatejes volt 5 hónapig,de elutasította és alig fejlődött (ellenben a tejtestvérével)

Kiderült,hogy nem tudja emészteni rendesen.Hosszú és keserves volt idáig eljutni,de kiírtak neki egy speciális tápszert-ezt eszi reggel és este.200-200 ml.

1 évesen is így volt,én örülök neki,hogy megissza,mert így tutira megvan a vitamin mennyiség is (kap zöldséget-gyümölcsöt is persze)

2016. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lányom 1 évesen csak reggel és este kapott teijtalt, 2*180 ml-t.

Miért igényli? Éhes vagy szomjas?

Ha éhes, akkor valami mást kell neki adni szerintem. Ha meg szomjas: víz.

2016. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os


Ez így tényleg nagyon szuperül hangzik, h adjak neki vizet, ha szomjas. De ha csak pár kortyot hajlandó inni, akkor te mit tennél? Én azt, hogy akkor folyékonyabb vagy folyadék alapú ennivalót adok. Erőszakkal nem itathatom meg, cukros üdítők nem játszanak, gyümölcslevet meg pár korty erejéig sem fogad el. Higítva sem. Sehogy.


Ezért kap napi 3x tápszert, mert a folyadékhiánynak súlyosabb következményei vannak, mint annak, h esetleg később lesz kiváltva a 3. étkezés.

2016. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!