Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magánorvosnál átlag 45 perc...

Magánorvosnál átlag 45 perc várakozás normális?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az orvosomat, és meg is bízom benne, nála szeretnék szülni. Hiába kérek időpontot, előttem mindig 3-5 ember van, sokat kell várakozni. A legtöbben nem is terhesek, "sima" nőgyógyászati rendelésre jönnek. Nyilván kissé éfelfújom a dolgot a terhesség miatt, ilyenkor azt hiszem, előnnyel indulnék a nem terhesekkel szemben, ezért IS vagyok felhábrodva, lehet, alaptalanul. A többi várakozó sokszor ugyanazt az időpontot kapja, mint én vagy mások, és ezért érkezési sorrendben fogad minket az orvos. EZ normális? Vagy ti váltanátok csak ezért? Jelenleg egyébként 18 hetes terhes vagyok.
2015. ápr. 16. 08:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

Az én orvosomnál 15 percenként adnak időpontot, és 1 időpontot csak 1 embernek adnak ki. Néha így is van kicsi csúszás (max. 5 perc).

Csak ezért nem váltanék orvost, ha egyébként megbízom benne és jól viseli gondunkat.

2015. ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egy teljesen jó idő.

Nálunk volt, hogy másfél órát vártunk, mert olyan rosszul jöttek össze a doki dolgai, hogy muszáj volt csúsztatni.

Beesett egy koraterhes kismama, aki vérzett, aztán egy másik hívta, 34 hetesen, nem mozog a baba. Közben baleset volt a városban, az előttünk lévők késtek, máris összejött a csúszás.

Átlagban meghatározzák az időt, mennyit szánnak egy emberre, de ha annál valami nagyobb a gond, értelemszerűen nem fogja kidobni 15 perc után, ha még nem fejezte be a vizsgálatot. Neked se mondja, hogy bocs, elmarad az uh, mert a plusz kenetvétel miatt már nem jut rá idő...

Tény, az ember odamegy időre, aztán kénytelen várni. Addig olvasgass, netezz, beszélgess a többi kismamával.

Szeretjük a magándokinkat kisajátítani, azt hinni, csak miattunk van ott, de ő is ember, több páciense is van, akik szintén kismamák vagy betegek. Fogd fel lazán, a gyerekorvosnál ennyi lesz a minimum idő, amit várni fogsz.

2015. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Az en orvosomnal 20 percenkent vannak idopontok, de 5 percnel tovabb nem kell varakozni. Pontos es ezt szeretem, mert en is tudom normalisan tervezni a napom. Szerintem jogos a felhaborodasod, de ha ettol eltekintve megbizol es szereted az orvosodat csak ezert en sem valtanek.

21hkm

2015. ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Maganorvosnal nalam is változó, több mint egy óra volt a max, 10 perc a legkevesebb (igaz akkor meg voltam lepve). 30-45 perc általában. Engem nem zavar, sztk-ban több, mint két órát töltöttem kint..
2015. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ha elégedett vagy vele, csak ezért nem váltanék.

Én SZTK-ba jártam, időpontra. Max 10 percet kellett várni.:)

2015. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

nálunk is ennyit kell várni, de emiatt nem váltanék orvost...

mindenhol ez van, gondolj bele, kórházanként kb. 4-5 szülész-nőgyógyász orvos tart magánrendelést, heti pár órában, ahogy engedi neki a kórházi és egyéb elfoglatlság, és egy ilyen rendelésre hány beteg jut? sok :)

2015. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen orvos. NŐgyógyásznál magánrendelőben órákat vártam.

Bőrgyógyásznál fél órát, 40 percet.

Visszeres eltűntető szépészeti magánrendelésen szintén 1-1,5 órát vártam.

2015. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%

A monogramját megkérdezhetem? GYanúsan hajaz az én orvosomra :)


Egyébként benne van a pakliban, mert ha pont magánrendelés idejére beesik neki egy szülés, akkor borul minden. De a páciensek is késhetnek vagy befuthat sürgős eset (amit fentebb is írtak, hirtelen vérzés, stb terhesen). Akkor őket értelemszerűen előrébb veszik.


Én simán késtem fél órát egy idő után, mert tudtam, hogy úgyis várni kell. Ezt leszámítva nagyon jó szakember, iszonyú problémás szülésem volt, profin megoldotta, pedig mind a baba, mind az én részemről nagy esély volt a maradandó károsodásra.

Azóta is hozzá járok, csak ahogy írtam, eleve később érkezem.

2015. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem valtanek ezert foleg ha jol vegzi a munkajat. Vigyel vmi olvasnivalot. Amugy meg havonta azt a haromnegyed orat ki lehet birni amit az orvoslatogatasrara forditasz.
2015. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Én ezért váltottam dokit. Volt hogy elsőnek voltam beírva, de még akkor sem tartotta az időpontot. Ha meg munka után mentem, akkor persze olyan csúszásokat szedett össze, hogy nekem is várni kellett minimum fél, de inkább egy órát.
2015. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!