Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyukák, ti mit tennének a...

Anyukák, ti mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés
Babám 2 hónapos és csak 60 ml-t eszik 3 óránként, napi 7x. Ez sokkal sokkal kevesebb mint amit ennie kellene. 5 kg. Nem tudom és nem is akarom tömni. Az ujját egyébként folyton szopja, de a cumisüveg és a tápszer nem kell neki. Próbáltunk már sokféle tápszert, de szűk lett a választék mert tejfehérje allergiás. A lényeg hogy a tápszer váltás nem játszik. Most két hét alatt 250g-ot hízott csak. Mit tennétek a helyemben? Aggódom érte. Hátha valaki hasonló cipőben jár.
2016. jún. 27. 21:54
1 2
 1/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Sajnos érdemben nem igazán tudok vàlaszolni, de ha nem nyűgös, nyugodt kis pofival elbüfizget evések után, akkor talán az is lehet, h ebben a brutàl melegben egyszerűen nem kér többet. Vizet adsz neki? Mennyi volt a születési súlya?
2016. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi történik, ha picivel többel kínálod? Kiköpi a cumit? Kibukja? Próbáltad? Szerintem ha 10 ml-rel növeled az adagot észre sem veszi. Nekünk a fokozatos növelés bevált tápszetes babánál. Ez azért nem tömés. :)
2016. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szia. Valóban az átlagnál amit megadnak, hogy mennyit kellene enni minden babának annál kevesebb, de erre nem szabad adni. Ők nem gépek tudják mennyire van szükségük. Ha szépen fejlődik akkor nem gond, hogy ennyit eszik. Az én lányom 3170 grammal született és 2 hónaposan 4560 gramm volt. Nála is volt olyan, hogy 1 hónap alatt csak 300-400 grammot hízott, vagyis 2 hét alatt a 250 szerintem jó. Mi most vagyunk 5 és fél hónaposak és éppen elértük a 6 kilót pedig sokat eszik de ő ilyen picike alkat. Mennyivel született a babád? Szerintem amúgy nem kell aggódnod, mert ha nem fejlődne rendesen azt te is és a védőnőd is észrevenné. Fog még többet is enni :-)
2016. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tudni kéne mennyivel született és mennyi volt a legalacsonyabb súlya. Havonta minimum 400 g kéne híznia, úgyhogy 2 hét alatt 250 nem tűnik rossznak. 5 kiló felett testsúlykilogramonként 120 ml-t kéne ennie, azaz 120x5=600, a te babád 420-at eszik, ami ugyan kevesebb, de ha van elég pisis, kakis pelusa és jókedvű, akkor én nem aggódnék. Védőnő mit mond?
2016. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3 kilóval született. Első hónapban egyenletesen hízott 1 kilót, így ezt a hónapot 4 kilósan kezdte. Volt egy nagyon durva növekedési ugrása, pont az ezelőtti két hétben, akkor megevett 120-160ml-eket és két hét alatt hízott 70dkg-ot. Akkor meg azon aggódtam hogy milyen sokat eszik és túl gyorsan hízik :D Aztán jött ez a két hét, most meg nem eszik és keveset hízott. Vizet és teát kap, mert nehezen kakil. Ezeket issza rendesen. Inkább issza a teát vagy vizet mint a tápszert. Persze csak két etetés között kapja, hogy ne ez telítse el a gyomrát. Egyébként nem ugy adom, hogy kikeverek 60-at és annyi, hanem kikeverek 120-at, reménykedve, hogy hátha megissza, de mindig csak 60-70 a max amit megeszik belőle. A tobbi megmarad és kiöntöm. A védőnő azt mondta, hogy ő biztos csak ennyit igényel, és hogy valószínűleg el kell kezdeni hozzátáplálok 3,5-4 hónaposan, de nem csak emiatt. Én úgy látom, hogy éhes marad, mert folyton a szájában a keze. Vagy az nem az éhséget jelenti? Most már egyébként kiegyensúlyozott baba, 6 hetes koráig volt csak borzasztóan hasfájós, folyton sírt, de mostanra nagyon békés boldog baba lett.
2016. jún. 27. 22:46
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, úgy csinál, hogy megiszik 60-at egy huzamban, majd kilöki a nyelvével, ha újra kínálom. Ha próbálom a szájába tenni, forgatja a fejét és löki ki, és a kezével is tolja el, kalimpál és próbálja kiverni a kezemből. Ha tovább próbálom, akkor sír. Amint elviszem onnan, rögtön nyugis megint. Szóval ellenkezik, ha kínálom. Néha fél-egy órára rá még eszik 10ml-t, de csak néha. És akkor egy órásra nyúlik az etetés.
2016. jún. 27. 22:51
 7/12 Snorri ***** válasza:
Nem tudom hány centi a babád, lehet, hogy írtad...szerintem teljesen normális a fejlődése. Az én fiam 3450-el született, két hónaposan volt 5450, és 59 cm. Ő nagy baba volt, és fiú. Szerintem ne aggódj, lehet picit belassul a fejlődése, de az is lehet, hogy kötődik az ínye, az én fiamnak hamar elkezdett. Lehet a meleg miatt, frontok miatt, de lehet tényleg csak ennyi az igénye.
2016. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi baj a babáddal, jó súlyban van, nem kell tömni, nem kell annyit ennie, amit egy könyv ír. 2 hónaposan szintén 5 kilós volt 3 kilóval született babám, mindenki odavan, hogy milyen hatalmas a korához képest. Anytejes, nincs mérlegünk, fogalmam sincs mennyit eszik. Ne méregesd ennyit, ha a gyerek nyugodt nincs gond.
2016. jún. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért aggódsz, nyugi. Ne csinálj magadnak problémát ott, ahol nincs.

Magad is írtad, hogy volt, mikor többet evett, tehát meg bírna enni többet is, ha kellene neki, de most nincs rá igénye. A 250 g két hét alatt nem kevés, normális mennyiség, ráadásul azt írtad, hogy előző két hétben meg 70 dekát hízott, ami azt jelenti, hogy az egész hónapban 50 g híján egy kilót. Ha jól számolom, akkor 4950 g jelenleg a babád 2 hónaposan - ja most látom, írtad is, hogy 5 kg. 6 hónapos korára kell megdupláznia a születési súlyát, ezt ő bőven túl fogja teljesíteni. Gondolj bele, ha minden hónapban ugyanolyan ütemben hízna (havi 1 kg), akkor 6 hós korára 9 kg lenne, egy évesen meg 15 kg. Nyilvánvaló, hogy valamikor le fog lassulni a növekedése, józan paraszti ésszel belegondolva is lehetetlen, hogy mindig ugyanannyit hízzon.

A hozzátáplálást is felesleges emiatt sürgetni, az almának egyáltalán nem nagyobb a kalóriasűrűsége, mint a tápszernek, attól nem fog jobban hízni.

Sőt, mondok egy még meglepőbbet: ha beindul a mozgásfejlődése, még lassabban fog gyarapodni a súlya. Az ujját meg azért szopja, mert most fedezi fel a kezét, esetleg a fogcsírák is mocorognak, és így nyugtatja magát. Az ujjszopás nem feltétlenül az éhséget jelzi.

Most direkt megnéztem, a nagyobbik gyerekem 2 hónaposan 4500 g volt (2980g-mal született), a kisebbik 4790 (3280g-mal született). Szóval a te babád egyáltalán nincs lemaradva súlyilag. Gondolom ránézésre sem tűnik éhenkórásznak. ;)

2016. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha 3 kilóval született és két hónaposan meg 5 kiló az teljesen jó, sőt. Ne idegeskedj azon, hogy mennyit eszik amíg szépen fejlődik. Lesznek idők mikor kevesebbet fog enni és lesz hogy többet. Inkább élvezd a babázást. Szép nyarat :-)
2016. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!