Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem tudják az anyukák,...

Miért nem tudják az anyukák, hogy mennyit tápszert kéne egyen egy baba?

Figyelt kérdés
Nem Magyarországon élek, igy nem tudom, hogy ki milyen tápszert használ, viszont megdöbbenten olvastam már sok helyen, hogy össze-vissza esznek a babák. Itt arra értem, hogy sokkal több ml tápszert esznek mint amennyit kellene, és még meg is kérdezi az anyuka, hogy MENNYIT KÉNE ADJON A BABÁJÁNAK. Hát a dobozon nem irja, hogy menyit kellene egyen a baba attól függően, hogy hány hetes/hónapos????
2016. máj. 29. 20:18
1 2
 1/17 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Ahogy a felnőtt emberek sem egyformán esznek, úgy a csecsemők sem. Azonos korú babák nagyon különböző méretűek lehetnek, a kor önmagában nem határozza még a szükségletet.
2016. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

de igen, rajta van hogy egy átlagos 8 hónapos baba pl mennyit kell egyen...de nem gondolod hogy eltérés van egy 6000 grammos 8 hónapos lány, és egy 9000 grammos 8 hónapos fiú baba között? pláne ha mondjuk a lánynál már ki van váltva 3 étkezés, de zöldséggel, a fiú meg még napi 4-szer tápszert eszik és amúgy is csak kóstolgat???

mondom ezt úgy hogy egyébként vegyes táplálású volt a lányom, aztán meg kizárólag anyatejes, de míg vegyesen tápláltam, addig is hol 20 mlt kért hol 120 milit a tápszerből, és kiönteni én is utáltam hiszen nem olcsó...persze hogy az ember bizonytalan...


te is mindig mindenből annyit eszel, amennyi rá van írva a dobozra??? ha egy puding porra oda van írva hogy 4 adaghoz elég, akkor nem eszel meg ettől függetlenül gond nélkül 2 adagot egyedül???? mert én pl egy felet sem, de a férjem bevág egyedül 4 adagot...mivel mások az igények.

2016. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek nem gép, akinek pont annyit kell enni, amennyi a dobozon van. A fiunk pl éhezett volna ha annyit kap, amennyi az előírás és így is éppenhogy csak hízta a minimumot. Ha annyit adtunk volna neki, amennyi a nagykönyvben meg van írva, akkor egyrészt állandóan sírt volna, másrészt éhes lett volna mindig. Pedig tudok olvasni, számolni is, de az ebadta kölyke nem, így többet evett.
2016. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Egyesek valamiért nem tudják elolvasni a dobozt. De nyugi, van olyan is, aki azt nem tudja, hogy fájdalomcsillapítóból mennyit adjon, mert nem képes elolvasni a betegtájékoztatót.

Szóval nem azért nem tudják, mert ennyire nehéz dologról van szó, csak egyszerűen valamiért nehezükre esik az olvasás.

De azért az anyukák többsége tisztában van vele, de vannak ilyen kivételek is.

Tény, hogy van olyan, amiből én sem tudtam, merthogy a patikus rosszul írta rá a dobozra, csak anyósom más mennyiségre emlékezett, ugyanis ő vitte orvoshoz a gyereket, na, gondoltam elolvasom a tájékoztatót. Ez egy antibiotikum volt, ahol olyan cifrán írták le, hogy ugye ez egy szirup volt, amit ml-ben határoznak meg, a betegtájékoztatóban pedig mg-ban írták, plusz testsúlykilogrammra számítva. Hát, köszi. Inkább megkérdeztük a gyerekorvost, hogy akkor most mennyit is adjak.

De nyilván a tápszernél, vagy fájdalomcsillapítónál nem így van, ott leírják, hogy ennyi idős korban ennyi vagy annyi ml-t lehet.

De sajnos van olyan, akinek még ez sem egyszerű.

2016. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem fejeztem ki, hogy ezt a pár hetes/hónapos babáknál kérdezik, hogy nem tudják , hogy mennyit kéne egyen.
2016. máj. 29. 20:32
 6/17 anonim ***** válasza:
7%

Én azért nem értek egyet az előttem szólókkal. Ilyen nincs, hogy minden gyerek más, minden gyereknek más mennyiséget kell adni. Bizonyos értelemben értem én, de szerintem a kérdező nem erre gondolt.

Mert vegyünk két egyforma korú, mondjuk 4 hónapos gyereket. Rá van írva a dobozra, hogy x ml-t lehet adni egy 4 hónapos babának egy étkezésre. És teljesen mindegy, hogy az egyik 4 hónapos gyerek 7 kg, a másik meg 8 kg. Akkor sem adhatsz neki többet az előírt adagnál. Tehát kevesebbet adhatsz, de többet nem.

És szerintem erre gondolt a kérdező, hogy rá van írva a dobozásra, hogy 200 ml, de hogy sokan még így sem tudják, hogy akkor most hány ml-t is lehet adni. Pedig ez szépen le van írva.

És én is találkoztam ilyennel, hogy múltkor anyuka kérdezte, hogy mennyi fájdalomcsillapítót adhat egy adagra a gyerekének, holott rajta van a dobozon, csak el kellett volna olvasni, a többi anyuka is ezt javasolta neki.

2016. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És igen, pár hetes/hónapos babámnak annyit adtam mennyi a dobozon van, és nem is sirt! Ellentetétben azokkal akik irják, hogy pár hetesen megeszi a 120 ml, és fáj a pocakja mit adjon neki?! Na az ilyenekre gondolok, hogy a dobozon nem látják, hogy egy akkora baba mennyit kéne egyen?
2016. máj. 29. 20:35
 8/17 A kérdező kommentje:
Na végre! Igen, pont arra gondoltam.
2016. máj. 29. 20:36
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát kérdező, te vagy eltájolva. És a 6-os, 4-es.


A tápszeren lévő mennyiség ajánlott mennyiség és az adott korú babák átlagsúlya alapján határozzák meg. Nem egy olyan előírás, amitől ne lehetne eltérni.

S hogy miért így írják rá?

Mert a "120-150 ml/tskg osztva a napi étkezések számával = 1 adag" értelmezhetetlen lenne a többségnek.


Nem mellesleg a fájdalomcsillapítókat is testsúly alapján kell elsődlegesen adagolni, nem kor alapján.

2016. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ellentetétben azokkal akik irják, hogy pár hetesen megeszi a 120 ml"


Az én gyerekem születésétől fogva megette a 120 ml-t. És bármilyen furcsa, még az azonos testsúlyú babák sem esznek egyformán.

2016. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!