Milyen tápszert adjak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves. Fél éves koráig BABA HA PRO START 1-et, fél éves kora óta BEBA HA PRO 1-est, illetve mellé 2-es majd 9 hótól a 3-ast Babydream-est is kapott. Úgy gondolkodtam, hogy 1 éves koráig szüksége van az anyatejre, annak hiányában az anyatejpótló (1-es) tápszerre. Lefekvéskor és ébredéskor kapta a 2-es, 3-ast. Felébred éjszaka kb 3 óránként, és biztos, hogy éhes, ha vizet, teát adok, az nem jó neki. Ahogy elfogy az utolsó recepre vett 1-es tápszer, áttérhetek a tejalapú gyerekitalra? Vagy a 3-as tápszerre kéne áttérni? Vagy kell adnom az 1-es anyatejpótlót is, amíg kér? Vagy esetleg adhatok neki forralt negyedes, feles tejet? Ha igen, akkor házi tejet gondolom. Nem zavar, hogy felébred enni, ha nem lesz már szüksége erre, majd nem fog, szóval "leszoktatni" nem akarom.

(ne egyetek meg lécci...utánaolvastam, de elég összevisszaság van a fejemben.)



2016. júl. 3. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Adj neki rendes kaját is vacsira ès utâna a tápszert, hogy ne legyen èhes.
2016. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendes kaját kap vacsira (egész nap) és utána tápszert. A kérdés az volt, milyet...
2016. júl. 3. 23:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nem szeretnéd leszoktatni a kelésről, a tanácsom három gyerekkel az, hogy növeld a napközbeni kalóriabevitelt, egy évesen már garantáltan nem testi szükséglet az éjszakai kelés.


Én nem váltanék tápszert, hanem elkezdeném egyre jobban hígítani, így végül teljesen vízszerű lesz, csak akkor fog felkelni, ha szomjas (vizet pedig az egy éves mellé simán oda tudsz tenni, nem kell kiszolgálni vízzel).

2016. júl. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bella169 ***** válasza:

Lassan átálhattok a tejitalra.

Ha babydream (nem ismerem) tejalapu tehát nem HA akkor simán átálhattok.

Ha az is HA akkor elöbb nem HA tápszert adj neki és majdcsak késöbb tejitalt.

Tejet én nem adnék még (10 hós a lányom 2,5 évesen tervezem bevezetni a tejet).

Amúgy 3 éves korig akkor is javasolt a tápszer vagy tejital ha kap tehéntejet is mivel ezek fedezik a szükségleteit (vitaminok stb).

A dokink azt mondta ha egy éves kor után be is vezetem a tejet a nagy étkezésekre (mikor javarészt tejt iszik tehát reggeli vacsora) tápszert vagy tejitalt kapjon.

A lányom most szopi mellett beba pro 1 et iszik. Egy évesen vagy a pro 2 re vagy a beba junior tejitalra fogunkáttérni.

2016. júl. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!