Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan kell pontosan hozzátápl...

Hogyan kell pontosan hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni, orvosi tanácsra, lassan 4 hónapos a babám, tápszeres. A sorrendrol van táblázatom, azt tudom. De gyakorlatban hogy kellene zajlania? Első nap egy kis kanállal csak a levét, aztán másnap már több kiskanállal, harmadnap mehet a húsa is pépesítve? Mikor mehet egy egész adag? Mikor kell kiváltani egy egész étkezést? Egy féle gyümölccsel lehet kiváltani vagy ha már több félét eszik? Leírnátok hogy gyakorlatban miből mennyit, hány nap alatt stb? Mert mindenhol csak a táblázatot találom, de azon kívül hogy mit mikor lehet adni, a hozzátáplálás "hogyan"-járólapot semmit nem találok. Az is jó ha cikkeket, leírásokat linkeltek, és tényleg bogarásztam már a Google-t de nem találtam normális leírást.
2016. júl. 21. 21:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem járólapot hanem "járól" csak kijavította az okostelefon :D
2016. júl. 21. 21:01
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Mi baja van szegénynek? Nem fejlődik megfelelően, nem gyarapodik a tápszernek? Mindegyiket próbáltátok, ami szóba jöhetett?


Azért gondolom, hogy baja van, mert nagyon ritka, hogy 6 hónapos kor alatt ma már javasolnák a hozzátáplálást (nem is hallottam ilyet az utóbbi pár évben). Ilyen pici korú gyereknél kérj tanácsot az orvostól, mert gondolom, ő tudja, hogy mi a problémája a babádnak. Ő tud tanácsot adni, hogy hogyan tápláld hozzá pontosan, hogy gyarapodjon.

2016. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Kb úgy ahogy írtad. Első nap kis lè màsnap több harmadnap mehet a húsa. Én sütőtökkel kezdtem mert akkor abból volt friss, következő hèten barack lével lehátszottam ugyanezt, aztán már a kettőt összekeverve adtam. Ezek mèg ilyenkor általában nem mennyiségek, csak ismerkednek az ízekkel állagokkal. Én is 4 hónaposan kezdtem, 5,5 hónapos volt mire kiváltottuk a tízórait, pedig nagy étkű lányom van. Majd látni fogod mennyit igényel, igazából én a többi zöldség gyümölccsel nem voltam utána már annyira óvatos. Csak először mindig a már ismerthet az újból keveset raktam. Pl már többször evett barackot, raktan bele egy negyed almát, utána felet stb. Sütőtök répa már megvolt, főztem hozzá egy krumplit,először a felét utána már az egészet hozzá adtam. Az uzsit tejpéppel váltottuk elsőnek, az hamarabb megvolt, később mikor bevezettem a tejterméket áttértünk a joghurtra. Majd jött az ebéd, 11 hónaps lesz, ez a 3 van kiváltva.
2016. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Van abban valami a mit a 2. Válaszolo írt, mert ettől nem fog elkezdeni hízni ha az a baja hogy nem gyarapszik esetleg. Hiszen nem egy nap vagy egy hét alatt váltasz ki egy étkezést, időbe telik.
2016. júl. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az étkezések után kóstoltass vele vizet, hadd szokja. Ki fogja köpni Hosszú ideig, de ne add fel. Olyan ételt adj a babának, amit te is finomak ítélsz meg. Ha épp nincs idénye a zöldségek, gyümölcsnek, akkor majd később adod nEki. Pl. Sütőtök most csak konzervben van, de az meg babája válogatja, hogy megeszi-e. Az alacsony kalóriás ételek után, hamar megehezhet a baba, nem biztos hogy pl. Csak almával kibírja a következő három órát. Én alma + háztartási keksszel kezdtem tízóraizni, orvos mondta, hogy lehet a negyedik hó végen, anyatejes volt a kisfiam, és éhes volt mar, nem volt neki elég. 10 hónaposan mar három étkezés ki volt váltva. Tízórai: zabpehely gyümivel, ebéd: főzelék, uzsonna: főzelék. Kora reggel és este tápszert kapott, mar nem szopott.
2016. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan az a baj hogy nem hajlandó megenni a tápszert. Semelyiket. Vagyis eszi, de alig. Harmadát annak amit kéne. Emellett folyton ordít, és szerintem valami baja lehet, de mivel az orvosnál mindig pont nyugodt, nem hiszi el nekem hogy nyugtalan.. Rengeteg féle tápszert próbáltunk már. És folyton szorulása van. Az erre való specko tápszer is alig segít. Szerinte a hozzátáplálás megoldja a problémát. De egyébként tápszeres babáknál amúgy is 4 hónaposan szokták kezdeni, első válaszoló, fura, hogy nem hallottál még erről. Én teljesen el vagyok már keseredve :(
2016. júl. 22. 08:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja igen,ma vizet azt issza rendesen, azzal nincs gond.
2016. júl. 22. 08:55
 8/9 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Valamit pedig ki kéne rá talàlni mert fontos lenne a tej alapú tàplàlék. Mert ha jól is fogja fogadni az ételeket ízeket, tènyleg nem egy hèt alatt fogtok kivàltani egy ètkezèst. Nem tudod esetleg levideózni hogy mit csinál evés közben és akkor megmutatni a dokinak? Vagy lehet váltani kéne cumi fejet nagyonb lyukúra.
2016. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az hetekig tart (tehát min. egy hónap), míg eljuttok odáig, hogy egy tízóraizást ki tudsz váltani. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy az alig négy hós baba már érett a hozzátáplálásra.


Én egyébként a kismamablog.hu-t szoktam olvasni, innen egy-két cikk:


[link]


[link]


[link]

2016. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!