Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 hónaposan elkezdeni hozzátáp...

2 hónaposan elkezdeni hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
Sógornőm 2 hónapos korban kezdte el etetni tápszeres gyerekét, őszibarackkal, sütőtökkel, répafőzelékkel stb,anyagi megfontolásból. Most 6 hós a gyerkőc és hústól a banánig mindent eszik, kivéve tejterméket,mert tejfehérje érzékeny lett menet közben. Nem kritizálni akarom,mert az ő gyereke azt csinál vele,amit akar, hanem megerősítést várok,hogy ez butaság volt?! Mert mikor én elcsodálkoztam ezen a 2 hónapon, úgy nézett rám,mint egy hülyére és megkérdezte,hogy "Hát miért ne ehetne ilyesmit 2 hónaposan?"

#etetés #hoozátáplálás
2015. dec. 5. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok. A WHO ajánlás szerint 4 hónaptól lehet a tápszeres babát. Ugyanakkor nem egy, nem kettő, nem 10 generáció felnőtt a WHO ajánlása nélkül is. Szóval ki-ki belátása szerint csinálja.


Anyatejes babám van, neki a WHO szerint 6 hónaposan kellett volna lassan kezdeni a ht-t, majd egy éves koráig fokozatosan vezetni be az ételeket úgy, hogy 2/3 anyatej legyen egy évesen. Ehhez képest 5 hónaposan elkezdtem, most hét hónapos, hústól gluténen át a banánig mindent eszik (tejterméket egy éves koráig nem), napi 4-szer, reggel-este pedig anyatej. Nekünk így volt praktikus, mert nem a WHO neveli a gyerekem, hanem én.


Privatim korainak tartom a 2 hónapos kort, de ha ő így gondolja, az ő dolga.

2015. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehetőség szerint 6 hónapig anyatej kell, ha nincs, a tápszeres gyereket 4 hónap után lehet hozzátáplálni. " hónaposan -jól érzed: butaság, és nemtörődömség.

Idő, míg a baba bélflórája kialakul és képes felvenni a tápanyagokat egyéb ételekből.

2015. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Túl fogja élni, szerencsére. A picik sok mindent kibírnak. Azt a szülőt is, aki nem tanul eleget a gyerekvállalás előtt, és él bele a nagyvilágba.
2015. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Két hónaposan azért értelmetlen elkezdeni, mert az emésztőrendszer nem tud mit kezdeni az egyéb tápanyagokkal. Nem tudja lebontani és felhasználni őket. Úgyhogy bemegy és ki is jön változatlan állapotban az étel, de közben túlterheli az emésztést.


A tápszeres lányomnál 3 és fél hónaposan akartam elkezdeni a hozzátáplálást, de mind a védőnő, mind a gyerekorvos elég erős érvekkel lebeszélt, pedig ott két hét lett volna csak a differencia az ajánlott 4 hónapos korhoz képest.

2015. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Korai, aztán anyuka csodálkozik, hogy miért lesznek a gyerekének problémái, lásd tejfehérje érzékenység.
2015. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Jah, nyilván a tejfehérje érzékenység attól van, hogy korán kapta a gyerek a sütőtököt. Nekem meg azért fáj a vállam, mert belerúgtam az ajtóba.
2015. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tessék tájékozódni a témában és akkor rájössz, hogy a túl korai hozzátáplálás milyen betegségek, problémák okozója lehet...
2015. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

[link]

Kedves 6-os válaszoló!! Ajánlom figyelmedbe a "Hogyan kezdjük el a hozzátáplálást?" részt.

Ha a kérdéssel kapcsolatban nincs értelmes gondolatod,akkor legyél szíves békén hagyni azokat,akik segíteni próbálnak!!!

2015. dec. 5. 16:13
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Volt értelmes hozzászólásom, én vagyok az első válaszoló. És szerintem az is értelmes, hogy a kettő között (tejallergia és korai sütőtökevés) nincs összefüggés. A belinkelt oldalon sem olvastam ilyet. A korai tej-evés miatt nyilván kialakulhat ilyesmi, de az nem az almával meg a sütőtökkel lesz kapcsolatban.


Amúgy nem tudom milyen fenenagy segítő szándékra lenne itt szükség, amit megzavartam. A sógornődet pocskondiázod egy nyilvános oldalon, vadidegenek előtt, azzal a céllal, hogy te jobb anyának tűnj a saját szemedben. Virtuális vállbaveregetést kértél, nehogymár még körbe is táncoljalak meg a körmödet is kilakkozzam. Tessék felnőni.

2015. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem csak almát (almáról szó sem volt), őszibarackot, sütőtököt kapott a pici. Céloztam erre az stb-vel.

Miből következtettél arra hogy van gyerekem? És miből gondolom,hogy pocskondiázni akarom a sógornőmet? Direkt le írtam,hogy nem kritizálni akarom,mert mindenki úgy neveli a saját gyerekét,ahogy akarja.

Ha partnert keresnék itt,hogy szidjuk közösen a sógornőmet,akkor azt a kérdést tettem volna fel: "Kinek mi a véleménye az olyan anyáról,aki ordibál a gyerekével,mert az hisztis a fogzás miatt?"

2015. dec. 5. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!