Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek váltsak tápszert?

Szerintetek váltsak tápszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam másfél éves. Születésétől fogva tápszeres. Hamar kiderült róla, hogy refluxos, így kb 2 hónapos korától a BEBA HA Ar-es tápszert adom neki. Jelenleg is szívesen issza, reggel-este ezt kap. Néha reggelente tejet adok neki helyette. Viszont ma voltunk tanácsadáson és kérdeztem doktornőt, hogy adjam-e neki tovább még ezt a tápszert, elegendő-e ez neki vagy esetleg váltsak valamilyen junior italfélére. Azt mondta kipróbálhatom, ha nem jön vissza akkor adhatom neki azt ezután is. Viszont én nem a relfux miatt váltanék, hanem nem tudom, hogy ennyi idősen elegendő-e az a tápanyagmennyiség amit most jelenleg a tápszer nyújt neki. Természetesen mindent eszik a kisfiam és jó étvágyú, ezzel nincs gond. Csak abból kiindulva, hogy születésekor is ugyanazt az összetételű tápszert kapta és még most is, nem tudom, hogy ez hogyan működik...hogy egy idő után kell váltani vagy maradhat ez akár 3 éves koráig is?

Valamelyik márkának van ilyen kiszerelése, hogy start, aztán hogy 1, 2. Gondolom nem véletlenül, az összetételekben és a mennyiségükben lehet változás. Valaki jártas ebben? Örülnék, ha tudnátok egy kis infóval szolgálni ez ügyben :)



2016. szept. 27. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A refluxos tápszereket nem ismerem, de valóban összetételben másabbak. A startba sokkal több minden van azt hiszem mint pl az 1 tápszerben. Mi beba ha pro 2 eszünk de nem tudom refluxosnak van e más fajta.

Kipróbálhatod. Az ize milyen édeskés vagy kesernyés? Ha édeskés akkor nestlé beba ha kesernyés akkor milupa, milumil.

2016. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lenne, ha továbbra is ezt enné, de ahogy írod is nem véletlenül van többféle fokozat tápszereknél is.


Nagyobb gyereknek már más a tápanyagigénye, a nekik való tápszerek laktóz tartalma más, magasabb az összetett szénhidrát, rost stb stb. Én váltanék.


Bár váltani nem kell, csak egy lehetőség. Hiszen ilyen korban ez nem kizárólagos táplálékforrás. Mivel mást is eszik már, változatos táplálkozás esetén mindenhez hozzájut amire szüksége van.

2016. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Kedves utolsó! Esetleg tudnál is ajánlani ilyen junior italt vagy egy másik fajta tápszert amit szerinted kipróbálhatnék?
2016. szept. 27. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!