Miért bem akar enni a 3 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 hónapos kisfiammal 8 hete minden etetés rémálom.sír közben és csak nagy nehezen, sokszor félálomban hajlandó meginni a tejet. 2 hetes kora óta tápszeres,már a 3.tapszert probaljuk,de 70-90ml-nél nem hajlandó többet enni,sokszor azt is úgy kell belényomnom.3-3,5 óránként eszik.5 héttel korábban született 3090 grammal, most 5240 gramm.az utóbbi hétben a hízása is lelassult,stagnál és refluxos is.már többfajta cumit és pozitúrát is kipróbaltunk,de az evés így is nehézkes.volt valakinek hasonlo problémája?
2017. márc. 11. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem túleteted, és ez ellen tiltakozik!


Az teljesen normális, hoyg 3 honaposan lassabban hízik, mint az elsö pár hétben, az lenne a baj, ha nem.

Emellett egy gyereknél alapesetben fél éves korra kellene a születési súlnyak megduplázódni, a te babád meg már most majdnem ott van, szóval inkább valamivel több, mint túl kevés a súlya.


Könnyen lehet, hoy yneki már kellene 4 óra szünet a két etetés közt, akkor inkább lenne kedve enni.


De ha erövel többet akarsz beletölteni, mint amennyi jól esik neki, azzal csak tönkreteszed az étvágyát és garantáltan rossz evö lesz.

2017. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A túletetés is lehetséges, szerintem sem kellene nagyon erőltetni, ha nem megy. Picit várj, hátha később megjön a kedve. Esetleg a pocakfájás miatt is előfordulhat, hogy nem eszik. Illetve nem tudom pontosan hogy van tápszeres babáknál, mert én szoptattam, de az nem lehetséges, hogy inkább csak szomjas?
2017. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyerekorvos mit mond? A reflux épp elég ok lehet arra, hogy ne akarjon enni.

Bár a gyarapodása rendben van, egy hetiből ne indulj ki! Normális, ha 1-2 hétig stagnál a súlya majd hirtelen hízik. Nem nőtt egyébként? Az is megfigyelhető, hogy ha nyúlnak, akkor nem híznak. Havi 400 gramm a minimum hízás, az 1,2 kg lenne 3 hónap alatt, a 2,2 kg bőven rendben van.

Mi történik, ha nem eszik 3-3,5 óránként? Próbáltad ritkábban etetni? A sírást leszámítva hogy viselkedik etetés közben? Nekem a hasfájós kisfiam mindig olyan volt, mintha teljesen fel akarna ülni. Puffadt amúgy rendesen és sokszor erőlködött is közben. Elvileg a reflux miatti sírásnál ívben megfeszíti magát, én egyébként fáradtságnál tapasztaltam ezt még, és akkor ha túl fáradtan evett 2 verzió volt, inkább kisebbként belealudt az evésbe, vagy pedig nem akart enni akkor se, ha egyébként idő szerint éhes lett volna. Ez azóta is jellemző pedig másfél éves, vagy álmos, vagy éhes. Álmosan nem eszik. Mondjuk én se. Bár gondolom nálatok nem erről van szó, akkor legalább a reggeli adagot megenné rendesen.

Ettől függetlenül ne erőltesd, nem old meg semmit, viszont negatív élmény lesz neki az etetés.

2017. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem etetem túl,hisz neki már jóval tobbet kellene egy etetésre megennie. Az a furcsa amúgy,hogy ő 3-3,5 óránként jelzi,hogy éhes, de amint 2-3at szív a tejből megfeszìti magát,hadakozik kezével-lábával,kinyomja a cumit a szájából.próbáltam kihúzni az időt 4 órára,de akkor sem akar 80ml-nél többet enni és azt is szenvedve eszi.kaptunk Gastrotuss baby szirupot is a refluxra,de etetés után alig tudom beadni neki,és legtöbbször öklendezett majd hányott tőle.most éppen kórházban vagyunk ez miatt,mivel széklete se volt 3 napig,és a tápszereket próbálgatják.

Már nagyon tanácstalanok vagyunk és idegileg teljesen kimerültem ezalatt a 8 hét alatt...

2017. márc. 12. 05:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Vizet és teát pedig nem is akar elfogadni. Amúgy az etetést leszámítva nagyon mozgékony,jókedvű baba
2017. márc. 12. 05:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha egyébként jókedvű a baba, remélhetőleg semmi komoly baj nincs. Első olvasásra torokfájást mondanék, nyelési nehézséget, de lehet, hogy a szájüregben van valami fertőzés...A kórházban biztosan meg tudják mondani mi a helyzet, szorítok.
2017. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok Kerdezo? Mit mondanak a korhazban?
2017. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye vagyok, de refluxos babára lehet ilyet mondani, hogy neki már jóval többet kellene egyszerre megenni és a "normális" babákhoz hasonlítani az egyszerre fogyasztandó mennyiséget?
2017. márc. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta már kétszer voltunk kórhazban,mivel féltünk, hogy kiszárad, annyira keveset evett.minden vizsgálati eredménye negatív, tehát szervi baja nincs.azóta már valamelyest többet eszik,de a sírás azóta is mtart evés kozben.teljesen tanacstalan vagyok, hogy miért sir.
2017. márc. 28. 08:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szervi baja nincs és szépen hízik az nagyon jó. Esetleg mivel koraszülött volt lehet, hogy a száj körüli izmai fejletlenek és nem elég erős? Próbáltad már esetleg kis babakanállal vagy másik, cumival...esetleg kis pohárkából adni? Szerintem továbbra se erőltesd, csak annyira, hogy amennyit meg szokott enni, attól kevesebbet semmiképpen ne egyen. Lassan próbáld növelni az adagot.
2017. márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!