Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tapasztalatok? Adhatok neki...

Tapasztalatok? Adhatok neki HA tápszer helyett simát? Indokolatlanul (kezdő szülőként) kapott eddig hipoallergént hogy biztos ami biztos alapon ne legyen valami allergiás reakciója még a hasfájáson kívül.

Figyelt kérdés

Igaz több márkát próbáltunk,mire rájöttem hogy a Humana jó,hasa nem fáj,napi 2kaki van.

(4hónapos)


2017. ápr. 3. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Mármint sima Humanát adsz neki amitől nincs is baja? Persze, adhatod. Egyébként tényleg sokszor elővigyázatosságból írják fel a HA tápszert, nekem 4 hónapos volt a fiam, amikor simát kapott. Orvos írta fel azt is amúgy.
2017. ápr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi külföldön vagyunk itt más a rendszer,nem ír fel az orvos tápszert...Eddig Humana HA-t adtam neki,de most simát szeretnék.
2017. ápr. 4. 09:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Jót tesz neki, ha sok fajtát kap? :/

Ha van amit most eszik és nem kiütéses, jó a kaki, nem bukik rengeteget, akkor szerintem maradjatok annál.


Lesz kiütéses majd biztosan, de legtöbbször nem a kajától, hanem a hormonürüléstől. Pár hét és kitisztul az arca.

2017. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A HA tápszerben nincs valami hiányzó ,,anyag"ami miatt nem lakik jól tőle?Lehet hülye kérdés...
2017. ápr. 4. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is HA volt felírva pótlásként,6 hósan tértünk át a simára.Sajnos nekünk nagyon nem vált be.Hiába próbáltunk azután megint HA-t adni,nem segített.

Csak extenzíven hidrolizált jöhetett szóba onnantól.(pl.pregomin,pepti vagy a neocate,ami aminosav alapú)

Mi "elrontottuk" úgymond,utána két éves koráig szigorú tejmentes diétát kellett tartani,de mára (3 éves) ehet mindent.

Nekünk gyermekorvos ajánlotta 6. hónap után a sima tápszerre való áttérést-hát nem jött be.De másnál viszont bevált nagyon is,de én nem próbálgatnék mást,ha nincs semmi baj a bevált tápszerrel.Legfeljebb lehet van a HA-nak 1-es és 2-es verziója 0-6 és 6-12 hónapos babáknak.

2017. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyemnek HA volt 6 hos koraig pedig semmi baja nem volt. 6 hos koratol mar nem HA-t kap, es azota bevezettuk a tej es glutentartalmu eteleket is, teljesen problemamentesen.
2017. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hianyzik belole semmilyen anyag, csak konnyebben emesztheto formaban van benne a tejfeherje.
2017. ápr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lànyom is most 4hnapos és a napokban vàltottam simàra. A korhàzban HAt kapott. Két hetes kora òta tàpis. 3hetesen kezdett el fàjni a hasa. Irt a doki Peptit majd Pregomint. 7hetesen mult el a hasfàjàs, de a Preomin maradt. Hozzàtàplàláskor kiprobàltam a sima tejalapu tejpépet és semmi baja nem lett töle. Ezért lecseréltem a gyògytàpszert simàra.
2017. ápr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!