Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Normális, hogy ennyit eszik...

Normális, hogy ennyit eszik és nem hízik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 hónapos. Naponta 5x eszik 150 ml tápszert, hiába csinálok többet nem eszi meg. Kb 3 hete átalussza az éjszakát, este fél kilenctől általában reggel 8-ig, de pl ma is majdnem kilencig aludt nyekkenés nélkül. Ami aggaszt, hogy így nagyon nehezen jön ki az 5-szöri étkezés, mivel nem mindig kéri 3 óránként a 4 órát is simán kibírja, viszont most mértem meg, hogy az elmúlt 3 hét alatt egy dkg-ot sem hízott.3600 gr-mal született, most 5700 gr. Ez nem gond? Sőt még lehet fogyott is, mert én most ruhástól mértem, és a tanácsadáson csak pelus van rajta. Ugye ez nem baj? Mostanában amúgy rengeteged mozog, állandóan jár a keze lába, már nyúl dolgokért, ez is lehet az oka? Amúgy jókedvű nyugodt baba. A hozzátáplálást még nem kezdtem meg, mert eddig nem láttam értelmét. Csak kíváncsi vagyok, hogy másnak is van így?

2017. ápr. 5. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Még van 2,5 hónapod a hozzátáplálásig legalább. Addig elég neki a tápszer bőven. Ha van elég pisis és kakis pelus akkor nincs baj.
2017. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hozzataplalas még nagyon korai lenne.

Szerintem ne aggódj. Kinálod az ennivalóval, ennyit kér és kész. Nyugodt, alszik, jól fejlődik értelmileg. Nem minden baba eszik és hízik a táblázatok szerint.

Mit tehetnél még, nem tömheted bele az ételt.

2017. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En ennyi idosen 6x etettem. Amikor nem fogadta el tobb reszletben adtam oda, azaz felorankent megprobaltam. Rengeteget mozgott, emlekszem volt egy honap amikor alig hizott.
2017. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!