Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogy kell a tapszert adagolni...

Hogy kell a tapszert adagolni elkesziteni?

Figyelt kérdés

3 hetes a babam.Napok ota kevesebb a tejem.Reggel van de napkozbe egyre kevesebb estere meg megjobban fogy.

Vettem potlaskent tapszert.De nwm ertek meg nagyon hozza.Ha elore felforralok vizet es az a viz szobahomersekleten can akkor ha keszitem a tapszert abba beletehetem?Vagy elotte melegitsem fel a felforralt vizet mikroba es utana tegyem bele a tapazert?Ha nem eszi meg mindet 1* ujra lehet melegiteni mikroba?Valaki azt mondja nem valaki szerint igen.Tanacstalan vagyok.


2017. máj. 10. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Forralt vizet vagy babavizet testmelegre melegítsd, nekem ez kb 20 mp mikróba, és kiméred a dobozon lévő utasítás szerint majd összerázod.

Újramelegíteni hiába írják nem szabad, mindig frissen add csak a tápszert, tejbe nagyon hamar elszaporodnak a baktériumok, és minden használat után sterilizáld az alkatrészeket.

2017. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piroska és a farkas ***** válasza:
A pótlás mértékét a védőnővel beszéld meg. Mibél jibvan ráérez a könnyű " kaja" ízére a baba, annál kevésbé akar majd szopizni, és annál hamarabb elapad a tejed. Tedd mellre gyakrabban vagy próbálj meg fejni napközben többször. Egyébként nyűgös? Mert az nyilván nem cél, h a falat kaparja éhségében. Ha valóban kell a tápszer, akkor is mindig csak szoptatás után add! Ne helyette és ne előtte. Vizet forralni nem szükséges, a sima Szentkirályin rajta van, h forralás nélkül adható babának. Mi sokszor ezzel csináljuk, csak megmelegítem, 40 fokot írnak a tápszetesdobozon, ez olyan langymeleg, nem kell hőmérőzni...ha megcsináltad, és még nem ivott bele, efy órán belül oda adhatod. Ha beleivott, de nem kéri az egészet, akkor ki kell önteni.
2017. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Rá van írva a dobozra, gyengébbek kedvéért, még illusztráció is van!
2017. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Miből gondolod, hogy kevés a tejed?

Az teljesen természetes, hogy reggel több tejed van, és délután kevesebb, viszont sokkal laktatóbb és zsírosabb. (Tudod: reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, vacsorázz, mint egy koldus. Ezt a természet is így rendezi az iszsz babáknak. ;)

Először én is ezen pörögtem, hogy éhen hal a gyerekem, mert apad a tejem. Aztán a védőnőnél lemértük, és szegény kis éhező 260 g-ot hízott azon a héten. XD


Nem szabad egyből pánikba esni és tápszerrel pótolni! Azzal tényleg csak azt éred el, hogy cumizavaros lesz, lusta lesz szívni, és akkor marad a tápszerezés.


Első körben próbáld meg ezt: délben bekajálsz, legyen benne szénhidrát is, és leves. Ha nem tudsz főzni a baba mellett, akkor egy jó szendvics zöldségekkel, egy nagy pohár folyadék, pár szem keksz. Aztán ágyba bújsz a babával szopizni és ha elalszik, alszol egyet te is. Húsz perc szundikálás is felhúzza a tejed délutánra. ;)

Ezen kívül vannak még hatékony módszerek. Pl. szaporító fejés, vagy a régi jól bevált csodaszerek: laktoherb tea, zabkeksz, karamalz, rostos őszilé, macikávé, stb. Mindenkinél más válik be. (Nekem a cappy puly őszilé bedurrantja a cicit rendesen, de a macikávé is segített túlélni a növekedési ugrásokat).


Ha egy hónap alatt nincs meg a minimális súlygyarapodás, akkor valóban nincs elég tejed. De most még ennyi el se telt, mióta megszületett. :)


Mennyi pisis pelus van? Ha négy, vagy több, 24 óra alatt, akkor van elég tejed. A pici pedig lehet, hogy azért nyűgös délután, mert rengeteg inger éri, és a te közelségedre vágyik. Nem biztos, hogy éhen akar halni, akár milyen meggyőzően adja elő! :) Ő tudja, hogy a cici nem csak ennivaló, gyakorlatilag minden problémára megoldás, a teli peluson és a szűk ruhán kívül. :)

2017. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig feszult a mellem.Aztan puha lett nagyon mindketto.Ha eszik alig 50-60mlt regebben 80-100at evett.Ha 5 percig szivja akkor teljesen ures lesz puha log.Es mar nem kell a babanak.Persze meg enne mert sir es eszi az oklet.Innen gondolom h fogy a tejem.Fejni szoktam alkalmankent iszom a teat napi 1,5 litert.Remelem visszajon ugyanaz a mennyiseg.
2017. máj. 10. 10:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikróban tápszert sosem szabad melegíteni! A vizet melegítheted, ha előtte már felforraltad. Érdemes egyszerre 30 mili tápszert készíteni (1 kanál tápszer 30 mili vízbe), és ha még éhes a baba, még készíthetsz ugyanennyit. Amit meghagy a baba, azt ki kell dobni, de ez rajta van szerintem a dobozon is.
2017. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!