Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mibol tudjak megallapitani ha...

Csillka kérdése:

Mibol tudjak megallapitani ha egy babanak tejfeherje allergiaja van? Erdemes megprobalni a tejallergiasoknak megfelelo tejport? Es ha igen milyen fajtat?

Figyelt kérdés
Babam egy hetes kora ota gorcsos , sokat sir neha ordit. Most hat hetes nem.mulik semmit. Mar arra is gondoltam allergias a tejes tapszerre. Nant kap 3 orankent 120 milit. Kaki sokszor zold. Nagy baba tobb mint ot kilo nehezen bofizik es mohon eszik.
2017. jún. 15. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A két gyermekem tejfehérje-érzékeny volt, pár hónapos korukban jelentkezett a dolog véres hasmenés kíséretében. Én gasztrós dokival konzultáltam, a Bethesdában Dr. Major Jánost ajánlani tudom, nagyon lelkiismeretes. A helyedben magamtól semmin nem változtatnék, hanem sürgősen (akár már ma) felkeresnék egy szakorvost. Ha váltani kell (vagy anyatejes csecsemő esetében az anya étrendjén változtatni), azt csakis orvosi felügyelettel, orvosi útmutatások alapján tenném.

Az én gyerkőceim sokáig szopiztak. Amíg szopiztak, én nulldiétán voltam, minden tejszármazékot ki kellett hagynom az étrendemből. De mindezt dietetikus koordinálta.

Keress fel dokit, vagy legalább a gyerekorvossal konzultálj, és közben intézz időpontot gyermek gasztroenterológiára.

2017. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Probáljatok másfajta tápszert,doki tejmentesből irhat fel egyfélét ha még a HA tápszerek se jók.Lehet csak a laktózt viseli nehezebben,vannak erre is spec tápszerek.Miért akarsz tejport adni????Esetleg sok levegőt nyel ha mohón eszik attol is fájhat a pocakja.Ilyenkor szinte minden baba hasfájós még,nem kell rögtön allergiára gondolni.Anyatejet is kap vagy csak tápszeres?
2017. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyatej minimalis nagyon keves van. Tapszert adok de meg varok lassuk mulike majd idovel
2017. jún. 15. 22:10
 4/4 anonim ***** válasza:
ha fáj a hasa ne várj miért hagyod szenvedni?rengeteg féle tápszer van,nem biztos h jo neki az amit kap.
2017. jún. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!