Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 3 hetes kisfiam laktózérzékeny...

3 hetes kisfiam laktózérzékeny lehet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes, tápszeres.

Kérdésem az lenne hogy nagyon sokat kakil egy nap 12-15x mind olyan mint a viz és nagyon savas szaga van állandoan öltöztetjük àt, emellett még nagyon fáj a hasa alig alszik folyton sír.

Lehet hogy laktózérzékeny?



2017. aug. 1. 10:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon nem normális!!!
2017. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a beba laktózmenteset vagy a humana gi laktóz csökkentettet. az én fiamnál is gyanakodtam a laktózérzékoenységre, senki nem vett komolyan, pedig egész nap sírt szegény. a családban mindenki laktóz érzékeny, ezért elég egyértelmű volt, de azt mondta még a doki is, hogy ilyen pici baba tuti nem az. 5 héten át szenvedtünk amikor megelégeltem és vettem egy beba laktózmenteset. azonnal látható volt a változás. azóta nyugodt, kiegyensúlyozott baba.
2017. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ugyanez a baj senki nem vesz komolyan, igen én is erre gondoltam hogy magamtól veszek hátha javul.
2017. aug. 1. 14:03
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért a háziorvos annyit megtehetett volna, hogy ad egy beutalót a gasztróra. Ott azért biztosabbra megmondják, hogy van e valami baja a kicsinek. Ott csinálnának vér meg vizelet vizsgálatot és tudnád, hogy rendben van e minden. Egyébként nekünk is volt olyan még egy hónapos kora előtt, hogy 7-8 kaka volt. A védőnő azt mondta, hogy nem normális, a doktornő meg, hogy rendbe van, nagy baba, sokat eszik ezért van 7-8 pelus. Aztán mégsem volt rendben. Választottunk így egy gyerekorvost akit sokan dícsérnek és jól tettük.
2017. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Végül is az én kislányom négy hónapos korára már rendbe is jött... Igaz, a házi orvos szerint nem volt baja, de addig rágtam a fülét, hogy de baj van, míg kegyesen be nem utalt a kórházba gasztróra, ahol kiderült, hogy igazam van... Nem internetes orvos vagyok, hanem anya, aki megjárta már a mindenttudó orvosával, akit nem tud lecserélni!
2017. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
vérvizsgálatot nem csinálnak gasztron ennyi idős gyereknél,a laktozérzékenységet meg az ugfy se mutatja ki.nyugodtan vegyél ezekből valamit amit fentebb irtam,de én utánaolvastam anno és nem feltétlenül betegség ez csak lehet a babádnak éretlenebb még az emésztőrendszere és nehezebben dolgozza fel az első időkben a laktózt,a legtöbb babánál ez pár honapos korukra rendeződik is.(nagyfiam tejfehérjeallergiás volt a kicsi gluténérzékeny) mindenképp váltsatok tápszert is olyanra aminek csökkentett a laktóztartalma,amugy se mindig válik be az első 2-3 fajta tápszer sok babánál.
2017. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Pont aznap volt 4 hetes a kisfiam mikor a gasztrón elküldtek minket vérvételre (a fejéből vették a vért).
2017. aug. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem se normális. Főleg ha még fájdalmai is vannak mellette. Ne legyen igazam, de inkább lássa feleslegesen orvos, minthogy kiszáradjon! Ez nem játék. Velünk is előfordult gyomorprobléma, nálunk bacifertőzés okozta 6 hósan, bár nálunk "csak" napi 5-6 kaki volt, de az iszonyat bűzös volt és rendellenes mocsár színű, és igenis a megszokott napi 2-höz képest nem normálisan sok volt. Védőnő engem is nyugtatgatott, az orvos úgyszintén, másodjára voltunk nála, (akkor előtte lefényképeztük az egyik pelus beltartalmát is) mire felírt antibiotikumot, de nagyon jól tettem, hogy nem hagytam magunkat! 3 nap gyógyszeres kezelés után elkezdett visszaállni normálissá a kaki, egy hét után pedig teljesen meggyógyultunk! Téged is csak bátorítani tudlak, mert van amikor neked kell az okosabbnak lenned, és kiállnod a babádért, mert sok mindent hajlamosan az anyuka túlaggódásának betudni, és nem komolyan venni.
2017. aug. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Gasztróra meg aztán úgy ad beutalót minden doki, mintha a fogukat húznák, nem értem miért. Pedig az ő felelősségük is, hogy a beteget a megfelelő szakellátáshoz juttassák.
2017. aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jobbulást nektek és kitartást!
2017. aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!