Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi a tapasztalatotok Milumil...

Mi a tapasztalatotok Milumil Optima 1-es Milumil Komfort 1-es és Milumil HA Start tápszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Olyan szülők véleménye érdekel, akik a 3 tápszer valamelyikét használták az elmúlt időszakban kisbabájuk hozzatàplàlására. Bevált-e, nem vàlt be, könnyen elkeverhető vagy habosodik, hogy reagált rá a kisbaba, volt-e tőle széklet vagy inkább megfogta a baba hasát, mennyi idő utàn lehetett érezni a változást, volt-e hasfájás tőle, a hipoallergén vàltozatot a kesernyés íze miatt jól fogadta-e a kisbaba? Minden vèlemény érdekel.


Jelenleg tápszer váltás előtt állunk, de egy egyéb márkájú hipoallergén tápszerrel sajnos rossz tapasztalatom volt, bár a baba kora miatt inkább ez volna még javasolt.

Minden választ előre is nagyon köszönök, számomra segítség volna kicsit tisztábban látni, hogy ti mit tapasztaltatok, annak ellenére, hogy tudom minden kisbaba más és más.



2017. aug. 25. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiam 4 hónaposan lett tápszeres. A Milumilt írta a doki, nekünk bevált. Onnantól csak Milumilt kapott. 1 éves korától a Milumil tejitalra váltottunk, 2 éves koráig azt itta, utána vezettem be a tejet.
2017. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milumil HA startot ette a lányom születése óta. Anyatejes is, így nehezen fogadja el a keserű tápokat. De ezt a milumilt szerette, én is megkóstoltam, és tényleg finom. Viszont nem laktatta egyáltalán, 1 hetesen meg bírt volna enni 120 ml-ket belőle, és óránként sírva követelte. Ezért leváltottuk.
2017. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 hetes korától Milumil HA Start-ot ivott, most 13 hónapos. 6 hónap után a Milumil Optima 2-esre váltottunk. Nekünk ez bevált, semmi bajunk nem volt tőle.
2017. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milumil HA Start Optima nagyon jó, nekünk bevált. Pótolásra használtuk, eleinte nem volt elég tejem. Simán elfogadta a kisfiam az anyatej után, nem lett hasfájós, sem szorulásos tőle. Nagyon könnyen keveredik a vízzel, gyorsan el lehet készíteni.
2017. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két hónapos kora óta kap Milumil Komfort 1 tápszert a babám. Előtte nagyon hasfájós volt és székrekedéses is, ezért mikor elapadt a tejem ezt írta fel az orvos. Azóta nem fáj a pocakja és a kakival sincs gond. Más lett a színe (zöldes), mint mikor anyatejes volt és a szaga is kellemetlenebb de tápszeres babáknál ez elvileg normális. Most 4 hónapos, szépen fejlődik. Az ízével sincs gondja elfogadja az első pillanattól.

Elkészíteni is egyszerű, én babavizet használok (nem túl jó itt a csapvíz így forralva sem szívesen adnám neki). A megfelelő mennyiséget 30 mp-re beteszem a mikróba, belekanalazom a tápszert, ráteszem a tetejét és összerázom. Eddig nem tapasztaltam, hogy csomósodna vagy habosodna.

A változás konkrétan egy nap után volt érezhető, rögtön lett napi szintem széklete, ritkán kimarad egy-egy nap de nem szenved miatta.

2017. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Milumil HA Start - nekünk nem volt gond a megszokással. Csomó mentesre el lehet keverni és ha rázod is, nem lesz habos. Ellentétben a Milumil 2-es..

Hasfájása nem volt tőle, szokásos széklete volt. Ajánlási adagokat evett belőle és volt hogy többet is mint az előírt, nem ódzkodott az ízétől.

2017. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jó olvasni ezeket a tapasztalatokat. Köszönöm.

Az Optima 1-et máris kilőttük, mert túl habos bárhogy készítem, a baba pedig büfis, pukis, szenved.

Pedig ízre azonnal fogadta. Maradnak a HA verziók.

Minden további tapasztalat is érdekel!

2017. aug. 26. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Milumil ha start nem hasfàjós. Én nem ràzom nagyon össze mint egy shakert inkàbb lögybölöm. Mire beérek a szobába már nem nsgyon van hab.

Beba ha viszont nem volt jó hasfájós lett tőle.

2017. aug. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!