Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Négy napja szültem és nagyon...

Négy napja szültem és nagyon be vannak durranva a melleim. A melleim már így maradnak?

Figyelt kérdés
Szopik is és félek is de nem ürül és fáj.
2018. jan. 8. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most van a tejbelövelés. Nyugi, nem marad így. Hagyd, hogy a kicsi beállítsa magának a kereslet-kínálatot, igény szerinti szoptatással. Egy kis meleg vizes zuhany, meleg borogatás, és nagyon óvatos körkörös masszírozás segít megnyitni a tejcsatornákat és fejés/szoptatás közben jobban kiürül.
2018. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem nem marad igy!

ha csomós is akkor masszírozd ki körkörös mozdulattal.és fejd le hogy ne feszüljön annyira.

2018. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fejem is de ugyanúgy feszül.
2018. jan. 8. 09:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Én melegvizes borogatás tettem ilyenkor rá vagy elmentem forró zuhannyal fürdeni.

A melegtől megnyíltak a csatornák és egyrészt csöpögni kezdett a “felesleg” másrészt meg sokkal hatékonyabban lehetett kimasszírozni a csomókat, könnyebben jött a tej a babámnak is.


:)

2018. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piroska és a farkas ***** válasza:
Nekem tavaly azt mondták, h ne fejjem, hadd állítsa be magának a baba. Ha fejed, azzal azt üzened az agynak, h egyrw több és több kell. Nekem a zuhany segített és az, h csak épphogy annyit masszíroztam, fejtem, h egy picikét lazuljon, hogy egyáltalán rá tudjon kapni a cicire a baba. De miután jóllakott, akkor sem fejtem ki a maradékot, és így beállt.
2018. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, gratulálok a kisbabátokhoz :)

Szerintem ne fejj, mert azzal csak arra serkented a tested, hogy még több tejet termeljen, inkább a babát tedd cicire, ha nyöszörög vagy ha már nagyon feszül a melled :)

2018. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

óó a régi szép idők, amikor a zuhany alatt is csepegett a tej...

Nem lesz így, amint beáll a kereslet-kínálat, már nem fog feszülni.

Ha elfogadod a tanácsom, fejjél sokat és rakj a fagyasztóba. Én nem fejtem, aztán mostmár néha pótolni kell, nem tudom felszaporítani 5 hónapos babámnak. Inkább több legyen és kiöntsd mint hogy kevés :)

Gratula a babához!

2018. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Fejtem le tegnap is 25-30 ml-t. Nem feszült már, az akkor volt amikor megkezdődött a tejbelövellés, nem is kell nagyobb melltartó sem.

Az lenne a kérdésem, hogy a terhesség alatt csak 6 kg jött fel ( nem mertem még mérlegre állni azóta) és szeretném megkérdezni, hogy kerülhetem el, hogy szoptatás alatt se hízzak? Sajnos olvasom, volt aki keveset hízott terhesség alatt, szoptatás alatt meg igen. Szeretném tartani az egyensúlyt. Köszi a válaszokat.

2018. jan. 10. 07:47
 9/10 anonim ***** válasza:

én azt gondolom ha egészségesen táplálkozol és nem eszel összevissza akkor nem fogsz hízni.


én majdnem 2évig szoptattam,15kg-ot hiztam a terhesség alatt,-és abba bíztam hogy majd fogyok..de nem fogytam! bár nem is híztam..

2018. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek a szoptatástól húzódik vissza így a hasam? Még van egy kicsi , de nem nagy és szülés után sem maradt nagy. Azt olvastam valahol, hogy a szoptatás méh összehúzódást okoz.
2018. jan. 10. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!