Nem laktatná a babát?

Figyelt kérdés
Kisfiam napi 5 ször eszik lactogen harmonyt ahogy elő van írva de nem lakik jol szerintem vele este felkell h éhes akor vizet adok neki mert ugy jön ki csak a napi 5 étkezés. Aztán napközben is már 3 óraval eves utan éhes alig birja a 4 órát. A kérdésem az lenne h adjak neki 6 szor belöle .. vagy váltsak esetleg v kezdjem hozzátáplálni? Vagy beteg lenne, fogzana azért ébred? 4 hos lesz.

2018. febr. 27. 08:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálni semmiképp, ahhoz nagyon pici még!!

Szerintem nagyon keveset kap...

2,5éves fiam kap 3x150ml tápszert...

Ilyen korban 6x210volt kb az adag

2018. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ne a doboz szerint etesd, az csak egy ajánlás.

Az én gyerekem így hogy 8 hónapos, így is 7-szer eszik, mondjuk ebből csak 3-szor tápszert.

Iktass be még egy étkezést nekI.

2018. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos 6x 120 milit eszik/nap. 6,5 kiló és 65 centi. Nem egy vasgyúró, de azért vannak cuki hurkái. Ezt csak azért írom le, mert szerintem a tápszeres dobozok táblázatai messze nem tükrözik a valóságot. Egy baba, ha éhes jelzi és enni is fog. Próbálna bárki az én fiamba több kaját “rakni”... vagy kevesebbet. Egy ideig én is aggódtam miatta, de rájöttem bíznom kell abban, hogy ő tudja mennyit kell ennie. Szerintem megpróbálhatsz többet adni neki, ha nem lesz éhes nem fogja megenni.
2018. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

4hos a babának,mi 6*150ml tápszert meg 1*15ml almát adunk neki.Azt mondjak tapszernel jo ha eltelik 3-4ora,de nalunk 2-3 ora kozott mar ehes.En nem akartam a hozzataplalast elkezdeni,de már a gyerekorvos és a védőnő is b..ot...

A picurod nálunk 7.6kg-am.

2018. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
igény szerint etesd és majd beáll neki. az elején még túl kell esni azon, hogy többször fog enni. Ha nagyon akarod a hozzátáplálást, akkor főtt burgonyával kezd, vagy reszelt almával. ha tápszeres, akkor engedett ez a folyamat, anyatejeseknél viszont abszolút nem kell, csak 6 hós kortól.ha ízlik neki 1 héten adhatsz neki egyszer vagy max 2szer. de még várjál vele szerintem. kicsit legyen túl a 4 hónapon.olvastam h 7 kiló körül van a kicsi, ne csodálkozz, hogy eszik. el fogja nyúlni, etessed amennyit ő kér és amikor ő kéri. ne te szabd ki mikor egyen, ez a 3 óránkénti erőltetés baromság. csak azért erőltetik a kórházban,h ne sárguljon be a gyerek. annyit egyen a gyereked amennyit általában eszik pl mondjuk 200 milit, ha nem eszi meg nem baj, de akkor is adj neki amikor csak pl 100 miliért balhézik akkor 100 milit fog megenni 2 óra múlva, hiába evett előtte. semmi baja nem lesz a kajától, fejlődni fog és nőni tőle. az,h mi van írva a tápszerre, ne igazán foglalkoztasson, csak az elkészítés menete meg, hogy moss kezet és sterilizálj. ha kissé fehérlik az ínye, elképzelhető, hogy jön valamelyikf foga azért szerezz be rágókát szerintem. ha jól van a babád a jelenlegi tápszertől,ízlik neki nem puffad stb, akkor ne válts tápszert.ha nem jártatok olyan helyen,nem hiszem,h beteg vagy elkapott volna valamit. a lényeg,h mindenképp adj neki és a fejedbe meg se forduljon, hogy időhöz kösd percre pontosan,hogy mikor eszik a gyerek. egy körülbelüli időt lőj be azt csá. 1-1 órás eltérés mindig lehet. több idő kell a rutinhoz, nem 4 hónap. nyílván némi rutin kialakult, de nem teljes. adj időt a babádnak és magadnak is.
2018. ápr. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!