Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres babámnak a tápszertő...

Tápszeres babámnak a tápszertől fáj a hasa?! Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám. Egyenlőre egy csepp tejem sincs, jár hozzám szoptatási tanácsadó, védőnő, a kórházban is próbáltak segíteni a csecsemősök. Légyszíves ne írjátok azt, hogy ne idegeskedjek ezen, mert azon is múlik, mert nem tudom leküzdeni, baromi ideges vagyok. Soha nem gondoltam, hogy nem fogod tudni szoptatni. Előtejem is volt a szülés előtt. Egyszerűen nem értem, hogy mi történik és, hogy miért.. Ha az még nem lenne elég, hogy egy csőd vagyok, nem tudom szoptatni a babám, biztos vagyok benne, hogy a tápszertől fáj a babám hasa. Beba ha start-ot kap, de felírt a védőnő egy Humana tápszert is. A kezét nem szorítja ökölbe, de felhúzza a lábait és rúgdosódik, aztán nagyokat pukizik, amik büdösek is. Mondjuk a pukik után megnyugszik és úgy tűnik minden rendben. Hallottam, hogy ez 3 hetes kortól még erősebb lesz és akár 3 hónapig is eltarthat. Mit tudnék tenni, hogy ne fájjon a hasa? Milyen cseppeket adjak neki?
2018. márc. 8. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

H.A. tápszer, amúgy meg nyugi, ha nem tudod szoptatni,akkor sem dől össze a világ.


Nem attól leszel jó vagy rossz anya. :) És nyugi, az én lányom 5 hónapon keresztül hasfájós volt, ordítás-szinten éjjel-nappal.


Ezer dolog sem segített, ezt dobta a gép.

2018. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy csőd, amiért nincs tejed. Vannak nők, akik nem tudnak szoptatni. A nők szervezete sem egyforma. Csak ezt a szoptatási tanácsadók nem hajlandók elismerni. Ne idegeskedj emiatt. Sok baba nől fel egészségesen anyatej nélkül is.

Vagy tápszert kell váltanod, vagy az evések idején változtatnod.

2018. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"akár 3 hónapig is eltarthat" - nem akarlak elkeseríteni, de nekünk majdnem 6 hónapos korig tartott. Első babával én is vártam a 12. hetet, hogy majd jön a megváltás és elmúlik a hasfájás, de ez sajnos nem biztos.


Lehet próbálkozni különböző szerekkel: Espumisan, Biogaia, Infacol, Gripe water (1 hónapos kortól), van, akinek a gyerekorvos Papaverin cseppet ír fel.

2018. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kaptal veletlenul oxitocint vagy erzestelenitest a szuleskor? Illetve a hormonjaid rendben vannak? (Inzulinrezisztenseknel, cukorbetegeknel elofordulhat, hogy nem indul be a tejtermeles).
2018. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Császárral szültem, szóval kaptam érzéstelenítést és de, nagyon sok oxit kaptam, reggel 7-től este 7-ig és folyamatosan emelték az adagot, aztán műtöttek. Szerinted ezért nincs tejem??? :(


A másik válaszolónak, én a babát sajnálom, hogy fáj a hasa, nem magamat, nem magam miatt sok a 3 hónap, hiszen nem az én hasam fáj, ha fél évig is tart, akkor még jobban sajnálom, de biztosan van erre valami megoldás. Legalább is remélem.

2018. márc. 8. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Jelezd a gyerekorvosnak! Nem mindig sikerül elsőre a megfelelő tápszert eltalálni. Ha pukigond van, akkor az Espumisan segíthet.

De az is, ha kicsit tornáztatod. Fektesd hanyatt, és óvatosan told a pici a térdeit a hasa felé. Segít távozni a gázoknak.

Kipróbálhatod a hordozást is: a függőleges helyzet segít, alul-felül könnyebben távoznak a gázok. Meg is nyugszik a testközeltől. A tested melegíti a pociját, az is enyhíti a kólikás tüneteket.

Szeret fürdeni? Egy kis lazulás a langyos vízben szintén nyugtatóan hat.


Minden baba más: érdemes több tippet is kipróbálni, sose tudod, mi válik be nálatok.

2018. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem jó a tàpszer semmi csepp vagy csodaszer nem fog javítani a helyzeten. Tudom, minden de tényleg mindent felvàsàroltam kipróbáltam, a maszírozàstól a hordozàsig a testközelségig és amit a neten talàlsz mindent. Mind hiàba volt. Abban a pillanatban ahogy tàpszervàltàs történt kicserélték. Nézd a székletét ha nyàkos vagy véres vagy bőrtünetei pl ekcéma jelentkezik tuti tàpszer baj van.
2018. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!