Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tápszeres volt (születé...

Akinek tápszeres volt (születésétől) a babája, ott hogy alakult a baba súlya? Miért hiszik sokszor azt, hogy a tápszertől dagik a babák?

Figyelt kérdés
Én fiam is tápszeres születésétől, nekem sajna nem lett tejem, de egyátalán nem kövér, inkább kisebb, mint az átlag?
2012. dec. 27. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom is rögtön tápszeres lett. 4 és fél hónapos és 6100 gr. 3100 gr-al született.

Az összes anyatejes ismerős baba nagyobb nála. Szerintem tévhit, hogy a tápszer jobban hízlal. Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam a környezetemben.

2012. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Ez egy régi dolog. Régen a tápszerek teljesen más összetltelűek voltak és tényleg gyakran kövérebbek voltak a gyerekek. Ma már inkább az anyateje babák kövérek ha nem figyelnek oda az etetésükre.
2012. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Enyém is kisebb, mint az átlag és megsem eszi azt, amit a tápszeres doboz szerint meg kellene. 3000 g-os fiúcska, most 6 hónapos és 6700 g.

De barátnőm kislánya is tápszeres, ő sokat is eszik, tápszerből is és ő dagi baba, nem is kicsit. Szóval ez is alkat és genetika, szerintem.

2012. dec. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kislányom is tápszeres volt és finoman szólva sem kövér, sőt.


1 évesen 7160 g, 2 évesen 9,6 kg volt, most 2,5 évesen 10,2 kg körül van. 3100 grammal született.


Ez valami általánosítás lesz, ami lehet igaz is, de az én ismerőseim között nem így van.

2012. dec. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fiam 3150g-al született,mikor hazajöttünk 2960g,1 hó 4050g, 2.hó 5380,3.6100g,4.6540g.Egyáltalán nem dagi,kevesebbet eszik,mint az ajánlott adag.
2012. dec. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem hizlal feltétlen de felfújja ,más egy tápszeres baba,de ez nem baj.
2012. dec. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az anyatejes babának nagy "meló" kiszívni a tejet a ciciből, ezért általánosságban elmondható, hogy csak annyit szopik, amire tényleg szüksége van. A cumisüvegből etetett baba viszont nem feltétlen hagyja abba pont akkor az evést, amikor éppen jóllakott. Ezért is fontos a megfelelő méretű lyuk a cumin. Ez általánosítás, természetesen minden baba más, lehet falánkabb az anyatejes is, lehet evésre lustibb a tápszeres, és sok mástól is függ (alkat, stb)
2012. dec. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lányom 3350-el született, 1 éves korára 8670g, kezdetektől tápszeres volt sajnos, és éppen hogy csak a kötelezőt hízzuk meg, de van hogy az sem!
2012. dec. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Inkább alkat kérdése, mint táplálási módé, mindkét gyerekem anyatejes volt, de a fiam épp hogy hízott, a lányom meg úgy gyarapszik, hogy csak lesek.


Viszont a második válaszolótól szeretnék kérdezni:


ezt írtad: "az anyateje babák kövérek ha nem figyelnek oda az etetésükre." Kérlek mondd el nekem, hogyan lehet odafigyelni egy anyatejes baba etetésére. Tényleg érdekelne. Köszi.

2012. dec. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2520g-al született most 4 hónapos és 6kg.
2012. dec. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!