Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5 hetes babátok mennyit eszik?

5 hetes babátok mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Sajnos minden igyekezet ellenére nem indult be a tejcsi, így tápszerezünk.

Védőnő szerint ilyen korban 80ml -nél ne adjak többet. De én úgy veszem észre hogy kevés. Nap közben nyűgös, ha "pluszba"etetem 1-1,5-2 óra pihi/játék után nyilván jobban van. Én ebből gondolom hogy kevés neki , de azt sem akarom hogy "túl etessem" esetleg "túl hízlaljam" . A ti babátok mennyit fogyaszt ? Napi 6-7 -szer eszik, ebből az éjszakai 11.00.-02.00. És reggel 5-6 óra körül van az utolsó. 3200 grammal 50 centivel született most járunk 54 centi és 4400 grammnál. Első baba , így tanácstalan vagyok , és nagyon nem akarok neki rosszat .


2018. júl. 20. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbálj neki 100ml-t adni, ha kevés a 80. Elviekben 150ml tápszerre van szüksége kb. a babának testsúlykilogrammonként, szóval e szerint is rendben van, ha többet adsz neki.
2018. júl. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaz az enyém nem tápszeres, hanem anyatejes, és annyira kíváncsi voltam, hogy mennyit szopik, ezért valamelyik nap lemértem szopi előtt és után is. 180 gramm volt az eltérés. Nagyon meglepődtem, sokallottam, ezért a következő alkakommal is lemértem, 170 gramm. Ő 3-4 óránként eszik, napi 5x (néha 6x), éjszaka nem eszik.

Fiam ennyi idősen 30-40 ml tápszert evett alkalmanként, de neki pylorus stenosisa volt.

Ha azt látod a babádon, hogy nem elég neki, nyugodtan adhatsz kicsivel többet.

2018. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam már nagyobb, de ilyen idősen 30-60 milit evett, elmúlt 3 hónapos mire átállt 90-re. Kevés tejem volt, ami 4 hónapos korára elapadt, de végig igény szerint etetem, csak akkor néztem időt, ha már sokalltam ami eltelt.
2018. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 60-90 körül eszik!

Ha többet igényel,akkor adj neki!

2018. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Jó egészséget jó babázást!
2018. júl. 21. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne a védőnőre hallgass!

Hanem arra amit te gondolsz jonak

2018. júl. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is holnap lesz 5 hetes. Ő egyszerre 70-100miliket eszik, viszont sose szoktam összeadogatni a napi adagokat, elvileg testsúly kilogramm x150 g, ennyi a "normális" egy nap. Ő 3500 gramnal született, most 4200. Tedd azt amit jónak látsz, nyugodtan adj neki 100 milit, ha nem kell neki annyi, úgyis kibukja a felesleget. Elrontani nem tudod

😊Jó babázást!

2018. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!