Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hogyan oldjátok meg a programo...

Hogyan oldjátok meg a programokat tápszerrel?

Figyelt kérdés

Eddig szoptattam, most viszont úgy néz ki egyre kevesebb a tejem, tápszert kell kezdeni ...

Minden olyan könnyű volt eddig, csak elővettem a cicim és szoptattam kocsiba stb, elmehettünk 5-6 órát is messzebbre stb. Most hogy oldjam majd meg? Forraljak vizet és tegyem termoszba vagy ti hogy csináljátok a kiruccanásokat?


2019. jan. 30. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kimértem új nejlonzacskóba egy evésnyi tápszert. (Értelemszerűen annyi ilyen kis kész adagot csinálj, ahány étkezés várható a távollét alatt.) Termoszban vittem forró (!) vizet és egy üveg babavizet. Amikor jött a kajaidő, a cumisüvegben a forró és a hideg vízből kevertem megfelelő hőmérsékletű vizet, bele a tápszert, összeráztam és kész.
2019. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy evést kellett megoldani, akkor a cumisüvegbe kimértem a port, termoszba vittem forró vizet, meg egy üveg baba vizet. Ha több időre, akkor vittem az egész zacskó tápszert, és ugyan úgy a vizeket. Először nekem sem tűnt egyszerűnek a szoptatás után, de gyorsan bele lehet jönni ebbe is.😊
2019. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vettem tápszer adagolót. Az enyémbe 3 etkezésnyit lehet külön külön kimérni. Plusz termoszban viszek forró vízet. Étkezés előtt 15-20 perccel megcsinálom, így mire megéhezik fogyaszthatóra hűl. Plusz egy cumisüvegbe viszek vizet, inni. Tudod a tápszer mellé már javasolnak némi vizfogyasztást is.


Viszont én mindig plusz egy tápszer adaggal számolok, mint ahány szerintem kelleni fog. Jobb a biztonság.

2019. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mindig vittem egy kisebb tároló dobozba több adagnyi tápszert és vittem hozzá egy adagoló kanalat. Termoszba tettem forró vizet. Evés előtt pár perccel bekevertem, pár perc alatt ki is hűlt és tudott is enni.
2019. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a kiporciózott tápszer, termoszban forróvíz és babavíz vált be. Mindkét gyerekem tápszeres volt az első perctől, simán meg lehet szokni.


Szerintem a forróvízből kevert és hűtött tápszer nem jó, mert a forróvíz "kinyírja" a vitaminokat. A leírás szerint is 40 fokra kell visszahűteni a vizet és max. akkor belekeverni a tápszert.

2019. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Veszek egy tápszeradagolót abba min.3 adagot kimérsz.

Egy cumisüveget.

Egy flakon babavizet.

Megmikrozod ahol vagy.

Ennyi

2019. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*veszel

Kitaláltak már elég régóta nem kel merokanal se csak annyi hogy kimered a vizet és kész...

Nem egy nagy tudomány

2019. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Drogériában lehet kapni tápszeradagolót. Termoszban viszel felforralt vizet, a cumisüvegben meg összekevered. Nekem könnyebbnek tűnt, mint a "hol szoptassak" kérdés.
2019. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kb ugyanez, annyi kulonbseggel, hogy a hideg vizet mar eleve berakom az uvegekbe, de csak fel adagnyi vizet.

Ha latom, hogy ehes a baba, akkor felontom termoszbol a szulseges mennyisegre, a homerseklete igy pont jo.

Szinten tapszeradagolot hasznalol, 4 adag fer bele es abbol csak bele kell boritani a port az uvegbe.

Kb fel perc alatt kesz az eheto homeraekletu tapszer.


De ha csak annyi idore megyek, hogy egy etkezes lesz, akkor nem is viszek termoszt, hanem melegentartoba rakom a frissen forralt vizzel megtoltott cumisuveget, a pontos mennyiseget toltom mar bele. Kb 3 oran at tartja melegen a vizet.

Nekem mindharom gyerek tapszeres (vagy voltak a nagyok), aoha nem volt ebbol gond. Kb barhol megetetem a picit is, buszon, vagy buszra varva, parkban, stb.

2019. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!