Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit csináljak ha a 3 hónapos...

Mit csináljak ha a 3 hónapos babámnak javasolt speciális Neocate tápszert nem tudom kiváltani, mert a szakvéleményre hónapokat várhatok?

Figyelt kérdés
A babám allergia miatt erre a tápszerre szorul. Emiatt voltunk pár napot egy klinikán ahol kaptunk "ajándékba" 3 dobozzal ebből a tápszerből. Viszont ahhoz, hogy ezt kedvezményesen felírja a házi orvos kell belgyógyászati szakvélemény,mert amúgy 9000Ft!!!!! lenne enélkül,ami rengeteg pénz,főleg hogy csak pár napig elég neki. Felhívtam a legközelebbi klinikán a csecsemő belgyógyászatot és szinte már kigúnyoltak hogy miért érdeklődöm,ne is számítsak arra hogy mindjárt kapok időpontot, hónapokat kell várni időpontra minden budapesti kórházban. Ugyanez a helyzet azzal a klinikával ahol voltunk vele. Már azon gondolkodtam, hogy sürgősségire viszem,de ott meg lehet tényleg nem fogadnának hiszen nem olyan beteg. Mit tudnék tenni? Magánorvos,vagy mi?

#tápszer #csecscemő #fantomalt
2019. márc. 11. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj el magánba, én eleve nem megyek államiba sehol. Sajnos az ételallergia népbetegség így rengeteg ember szorul gasztroenterológusra főleg, hogy a kisbabákat szinte kivétel nélkül ideküldik ekcémával, kiütéssel, hasmenéssel stb.
2019. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Magánorvoshoz kapok időben időpontot? Néztem az előbb egyet, de ma nem is hívható. 18ezer forint egy kontroll.
2019. márc. 11. 08:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De nem értem. Ahol javasolták, ott miért nem írták fel/adtak szakvéleményt?
2019. márc. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mert a sebészeten feküdt és nem a gasztroenterológián. Ott nézte belgyógyász, de ő nem adott szakvéleményt, nekem meg már csak akkor mondták hogy kell amikor elhagytuk a kórházat.
2019. márc. 11. 09:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ott nem írnák fel ahol voltatok kivizsgáláson?Hiszen ott adták ezt a tápszert,látják,hogy indokolt.Keresd feo az őt kezelő orvost.Tegyél egy próbát.
2019. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is megpróbálom, csak az a baj, hogy sebészek vizsgálták. Azt mondták majd megy belgyógyászatra de mégsem vitték el oda, mert ott a sebészeten megállapították hogy allergia. Nem is emlékszem ha így belegondolok hogy belgyógyász járt-e nála, zárójelentésen nincs feltüntetve. Én csak sebészekkel beszéltem.
2019. márc. 11. 09:16
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát aki vizsgálta nem szakorvos aki fel tudná írni neki, ez a baj.
2019. márc. 11. 09:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben elvinném magándokihoz.
2019. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, de még a magánklinikákon is csak nyárra van időpont, még a Czeizel Intézetet is hívtam. Viszont találtam egy oldalt a "foglaljorvost" és ott egy doktornőnél maradt egy hely (lehet vki lemondta) és lefoglaltam e-mailben. Remélem rendben lesz ez az e-mailes foglalás, még sosem használtam. Borzasztó ez a várakozási idő. :(
2019. márc. 11. 11:06
 10/13 anonim ***** válasza:

A NAEK azt írja, hogy gyermeksebész megállapíthatja hogy szükséges és írhat is.

Szóval keresd meg a sebészedet és kérj javaslatot.

Hiába mész magánba másik orvoshoz, nem biztos, hogy fog adni javaslatot.

2019. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!